Pierwsza recenzja tomiku poezji w dziale “Spotkanie w słowie” na stronie ArtMundus.pl

W sobotę informowaliśmy o nawiązaniu współpracy z wydawnictwem Anagram, a już wczoraj na stronie www.artmundus.pl pojawiła się pierwsza recenzja tomiku, wydanego przez to wydawnictwo.

Monika opisała swoje wrażenia po przeczytaniu zbioru wierszy Adonisa, zatytułowanego “Witając wiatr i drzewa”. Tomik ukazał się w 2016 roku.

Fragment recenzji: “Wiersze pochodzą z sześciu publikacji poety z różnych okresów, co daje nam pewien obraz samego rozwoju artysty i jego poetyckich doświadczeń. Jednak w miarę czytania, czuje się z tekstu na tekst, że opowieść się rozwija i bardzo nas wciąga w niezwykłą sferę mądrości, w świat rozważań o życiu, o sensie miłości, o prawdzie, arabskiej duszy i o samej poezji. Z przyjemnością, czyta się, czym dla Adonisa, jest poezja. A jest ona wszystkim, każdą minutą, drogą, krokiem ku zrozumieniu tego, co ludzkie i tego, co magiczne i wieczne. Wciąga nas ta niezwykła narracja, w której osobistą definicję autor zabiera czytelnika, niczym przewodnik — czarownik, snujący swoją filozoficzną opowieść.”

Całość jest dostępna pod tym LINKIEM.

**********
The first review of the book of poetry in the “Spotkanie w słowie” (Meeting in the word) section on www.artmundus.pl

Author: Metalmundus