Uzupełniony dział z prasą

Agencja Metal MundusInformujemy, że uzupełniliśmy dział z magazynami.

Poza uzupełnieniem o nowe (najczęściej listopadowe) numery magazynów, które już wcześniej pojawiły się w tym dziale, dołożyliśmy nowe magazyny: Jazz Forum, Nową Fantastykę, Mystic Art i Presto.

To oczywiście nie wszystkie magazyny, które chcielibyśmy prezentować na naszych stronach. Zatem wkrótce pojawią się nowe tytuły.

S.P. Records prezentuje: HOOK "Kim jesteś"

Muzyka„Kim jesteś” to kolejny, po "Buncie", utwór zapowiadający debiutancką płytę zespołu Hook "Bunt". Klip można obejrzeć pod tym linkiem.

"Kim jesteś" jest przestrogą przed kłamstwem i zdradą, która mimo pozorów i tak zawsze wyjdzie na jaw. Jak mówi sam wokalista zespołu Mateusz Salata- "Utwór mówi o sztucznym świecie pozorów i masek, które zakłada się, by ukryć prawdę o sobie. Te maski prędzej czy później opadają i odkrywają prawdziwą twarz. Lepiej wtedy nie patrzeć w lustro".

Więcej o zespole w rozwinięciu newsa.

427 czytań

Mistrzowie pastelu - nowa wystawa w Muzeum Narodowym

WystawaBajeczne, kolorowe, niesamowite, a do tego bardzo rzadko wystawiane!

Wystawę pasteli ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, zatytułowaną "Mistrzowie pastelu. Od Marteau do Witkacego" można od wczoraj oglądać już w salach MN. Wszyscy spragnieni pięknych rysunków (portretów, pejzaży, scen rodzajowych) przez trzy miesiące będą mogli cieszyć oczy tymi fantastycznymi działami sztuki. Być może część z nich ociera się lekko o kicz, ale piękna tych dzieł, maestrii ich wykonania odmówić nie można.

Mieliśmy okazję już zobaczyć tę wystawę, zatem zachęcamy do przeczytania o niej parę słów w dziale: "Spacer po galeriach i muzeach".Spacer do Muzeum Karykatury!

WystawaChociaż pracy dużo, to jednak udaje nam się czasami odwiedzać galeria i muzea.

Przed dwoma tygodniami - po długiej przerwie - trafiłem do Muzeum Karykatury, miejsca, które bardzo lubię, w którym zawsze jest coś ciekawego do obejrzenia.

Obecnie można zobaczyć wystawę prac prezentowanych podczas tegorocznej Wystawy Satyrykon w Legnicy oraz specjalną wystawę zdobywcy Grand Prix Satyrykonu - rosyjskiego artysty Andreia Popova. Warto zajrzeć obydwie!

Fragment recenzji: "Życia nie można brać na poważnie, a przynajmniej nie stale. Od czasu do czasu trzeba stanąć trochę z boku, ironicznym okiem spojrzeć na sprawy - z pozoru - ważne, na ludzi - z pozoru – ważnych i poważnych, na sytuacje - z pozoru - nie do rozwiązania. Jeśli nam samym brakuje dystansu, jeśli sami nie potrafimy obiektywnie spojrzeć na to, co się wokół nas dzieje, zawsze z pomocą przyjdą nam satyrycy. Trzeba tylko chcieć zobaczyć, jak znakomicie potrafią to robić. Trzeba dać im szansę i - na przykład - odwiedzić warszawskie Muzeum Karykatury."

Koncerty plany zespołów skupionych w S.P.Records

MuzykaWielkimi krokami zbliża się listopad, a ten wypełniony jest koncertami artystów skupionych w S.P. Records!

Zanim jednak nastanie listopad, czeka nas weekend pełen wrażeń! Na śląsku w sobotę odbędzie się niesamowite wydarzenie- zespół Oberschlesien, znany z ciężkiego brzmienia, zagra w Operze Śląskiej w Bytomiu z tamtejszą orkiestrą pod batutą Adama Sztaby! Widowisko cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że artyści postanowili zagrać dodatkowy koncert, który również został już wyprzedany! Dla zainteresowanych mamy jednak dobrą wiadomość- koncert w całości zostanie zarejestrowany oraz wydany w formie DVD w przyszłym roku, nakładem S.P. Records.

Oprócz Oberschlesien w ten weekend zagrają również:
- Bracia Figo Fagot (29.10 Olsztyn, 30.11 Gdynia)
- Lorein (30.10 Knurów, 31.10 Bełchatów)
- Strachy Na Lachy (31.10 Chicago)

Pełna rozpiska listopadowych koncertów w rozwinięciu newsa!

416 czytań

Wojciech HOFFMANN - "Behind The Windows" - kolejna recenzja na stronie AMM

MuzykaDzisiaj na stronie AMM pojawiła się kolejna recenzja.

Tym razem podzieliliśmy się wrażeniami po wysłuchaniu znakomitej, solowej płyty Wojciecha Hoffmanna, zatytułowanej "Behind The Windows".

Fragment recenzji: "Bardzo długo słucham tej płyty. Właściwie nie ma tygodnia, żebym chociaż raz jej nie włączył i nie dał się ponieść zawartej na niej muzyce, abym nie uległ niepowtarzalnemu jej klimatowi. Bo według mnie to jedna z najcudniejszych płyt stworzonych przez artystę, który w swojej wieloletniej karierze nieodmiennie tworzył wyłącznie dobre i bardzo dobre płyty. Właściwie wszystko, czego się dotknął było znakomite. Chociaż ulegał różnym modom, na każdej z płyt dodawał coś nowego, to zawsze jego muzyka, jego gra zachwycała. A nowa, solowa płyta gitarzysty jest dla mnie znakomitym zwieńczeniem (oczywiście liczę na kolejne krążki) jego dotychczasowej kariery muzycznej.""O bibliotece" Umberto Eco - nowy wpis na blogu RayMundus.pl

  • By ray
  • on 28 paź 2015
  • in
Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu na blogu RayMundus.pl

Ale powód był prosty. Nadmierne zaangażowanie w tworzenie strony Agencji Metal Mundus spowodowało, że ciężko znaleźć czas na wszystko.

Ale udało mi się w końcu napisać o książce, o której napisać zamierzałem już dawno temu. Bo porusza problem miejsc wyjątkowych, magicznych, które czasami potrafią jednak do siebie poważnie zniechęcić.

Ale o tym wszystkim we wpisie na blogu i w książce Umberto Eco - "O bibliotece".


Rozpoczynamy współpracę z Hand2Band! Zobaczcie nowy teledysk Black Perfume!

Agencja Metal MundusNowy tydzień, więc pora na nawiązanie nowych kontaktów. Tym razem informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Hand2Band.

Dzięki czemu już dzisiaj możemy poinformować, że właśnie ukazał się najnowszy klip zespołu Black Perfume pt. „Histeria”, promujący debiutancki album zespołu „#osiempięćzero”, którego premiera odbyła się 2 października.

„Postanowiliśmy nieco odświeżyć nasz sztandarowy kawałek. Zauważamy, że na koncertach, to właśnie ten utwór porywa publiczność najbardziej. Dlatego też zdecydowaliśmy się na prostą formę koncertową, która choć nieco oddaje ducha grania na żywo.” – mówi wokalistka zespołu Paulina Aftanas – „niektórzy mogą już ten kawałek dobrze znać, bowiem jest to również tytułowy numer naszej pierszej EP-ki”.
Teledysk powstał podczas trasy koncertowej z zespołem Hunter z okazji ich 30-lecia. Wrocławski zespół jest jedynym supportem, który towarzyszy im na wszystkich koncertach.
Posłuchaj „Histerii” po tym linkiem

Najbliższe koncerty w rozwinięciu newsa.

455 czytań

Premiera nowego teledysku Jana Niezbendnego

MuzykaWczoraj odbyła się premiera najnowszego teledysku Jana Niezbendnego - "Pokochaj nas dziś w nocy".

Teledysk można obejrzeć klikając w ten link

Zarówno piosenka, jak i teledysk utrzymany jest w typowym dla Jana Niezbendnego lekkim i prześmiewczym klimacie oraz dodatkowo, tym razem, nieco nawet jazzowym.

Serdecznie polecamy!

(źródło S.P. Records)Kolejne recenzje filmów granych podczas 31 WFF

FilmDzisiaj na stronie AMM zamieściliśmy kolejne dwie recenzje filmów, granych podczas 31 Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Tym razem piszemy o filmach bardzo poważnych, rozliczeniowych: fińskim "Przebaczeniu" i polskim "Klezmerza".

Fragment recenzji: W ramach 31 WFF dane mi było obejrzeć także dwa filmy w jakiś sposób korespondujące” ze sobą przez Bałtyk: polskiego „Klezmera” w reżyserii Piotra Chrzana i fińskie „Przebaczenie” Petri Kotwicy. Wniosek z nich płynie pouczający: żadna religia nie jest w stanie sprawić, byśmy zachowali się przyzwoicie, jeśli sami w swoim sumieniu nie znajdziemy powodów, by zachować się jak człowiek-człowiek, a nie człowiek-produkt i narzędzie ewolucji. Oba obrazy zgoła niewesołe. Oba stawiają pytanie o to, kto zły, czy zły zawsze i w ogóle, czy zły przez przyzwolenie na zło. Czy złe jest ratowanie siebie, gdy wydaje się, że innych uratować już nie można? A nawet jeśli nie ma już dla nich nadziei – czy słusznym/moralnym/godnym/ sprawiedliwym jest oszukiwanie tych, którzy ich kochali?

Recenzje książek - nowy dział na stronie Agencji Metal Mundus

LiteraturaPiszemy już o filmie, muzyce, wystawach, nie mogło zatem zabraknąć książek. Dzisiaj inicjujemy zatem nowy dział na stronie Agencji Metal Mundus - "Recenzje książek".

W przeciwieństwie do dłuższych objętościowo wpisów na blogu RayMundus.pl, tutaj będziemy zamieszczać właściwie kilkuzdaniowe wrażenia po przeczytaniu określonej książki. Postanowiliśmy, że pisać będziemy o książkach, które swoją premierę w naszym kraju miały nie wcześniej niż w 2014. Chociaż w znacznej mierze skupimy się na książkach tegorocznych.

Na dobry początek książka laureata Nike, jednego z naszych (no dobrze, moich - przyp. Ray) ulubionych pisarzy - Marka Bieńczyka - "Jabłko Olgi, stopy Dawida". Fragment recenzji: "Jak napisać w kilku zdaniach o książce autora, który o najprostszej rzeczy, najprostszej sprawie pisze całe, zawiłe elaboraty? Odkąd pamiętam, pan Marek przechodził z dygresji w dygresję, by w końcu zapytać słuchaczy o to, o czym właściwie miał mówić! Być może znajdą się tacy, którym taki styl nie będzie odpowiadał, ja jestem miłośnikiem mówiącego pana Marka, jestem wielkim fanem jego pisarskiej twórczości."

Więcej w dziale "Recenzje książek".

Słowacy na 31 WFF - kolejne recenzje filmów

FilmKolejny dzień, więc pora na kolejne recenzje. Dzisiaj zachęcamy do przeczytania krótkiego podsumowania, dotyczącego trzech słowackich filmów wyświetlanych podczas 31 Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

"Czyściciel", "Koza" i "Stanko" zauroczyły nas, rozbawiły, wzruszyły i dały do myślenia.

Fragment recenzji: Podczas 31 WFF zaprezentowano trzy filmy słowackie: w konkursie międzynarodowym „Czyściciela” Petera Bebjaka, w konkursie 1-2 „Stanka” Rasťa Boroša, a w konkursie Wolny duch - „Kozę” Ivana Ostrochovskiego. Ten pierwszy podobał mi się najbardziej, ale to ostatni z nich zdobył najwięcej nagród – w tym właśnie nagrodę w konkursie „Wolny duch” tegorocznego festiwalu – i jest słowackim kandydatem do Oscara. Grają w nim amatorzy, a głównego bohatera, Petera Baláža zwanego Kozą, gra on sam - bokser, uczestnik olimpiady w Atlancie, obecnie (i w filmie, i w życiu) otrzymujący bardziej niż skromną rentę i usiłujący na wszelkie możliwe sposoby dorobić. A że jedyne, co umie, to boksowanie… Problem w tym, że ma już swoje lata, potrzebuje sponsora i trenera, a na dodatek życie osobiste też nagle stawia go pod ścianą."

Więcej w dziale "Recenzje filmów"

Rozpoczynamy współrpacę z Agencją Cinematographer Production! Zapraszamy na koncert Uriah Heep!

Agencja Metal MundusDzisiejszy dzień obfituje w radosne dla nas wydarzenia. Pragniemy oficjalnie poinformować, że rozpoczynamy współpracę z Agencją Cinematographer Production.

Już od dziś na naszych łamach będziemy promować organizowane przez tę znakomitą agencję koncerty.

Na dobry początek coś wyjątkowego! Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w koncercie legendy - zespołu URIAH HEEP.

Grupa zagra w naszym kraju dwukrotnie:
- 17.11.2015 w warszawskim klubie Progresja
- 18.11.2015 w krakowskiej Rotundzie

Znane są już zespoły, które wystąpią przed gwiazdą wieczoru. W Warszawie zagra zespół Night Mistress, natomiast w Krakowie grupa Kruk!

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

414 czytań

Islandzki film zdobywcą Złotego ANioła na 13 Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu

FilmWłaściwie przed paroma minutami zamieściliśmy recenzję jednego z islandzkich filmów, które były prezentowane podczas 31 Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a właśnie dotarła do nas informacja, że tegorocznym laureatem 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu został również film islandzki.

Informacja od organizatora:

Grand Prix — Złoty Anioł — leci na Islandię. Podczas sobotniej (24.10) gali finałowej rozdano nagrody 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu.
Najlepszym filmem w konkursie głównym ON AIR została "Islandzka opowieść" (Rams) w reżyserii Grímura Hákonarsona.

Pozostałe nagrody konkursów międzynarodowych podzielili między siebie filmowcy z Kolumbii, Kostaryki, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Więcej w rozwinięciu newsa!

421 czytań

Rozpoczynamy współpracę z firmą FANTOM MEDIA. Zapraszamy na Queen Symfonicznie!

Agencja Metal MundusI znów musimy podzielić się naszą wielką radością. Rozpoczynamy właśnie współpracę z Agencją FANTOM MEDIA.

Od dzisiaj na naszej stronie będą pojawiać się informacje o imprezach promowanych przez tę zasłużoną agencję.

Nie marnując czasu też już dziś informujemy, że 17.10.2015 swoją bardzo długą trasę po Polsce rozpoczął Queen Symfonicznie. Wyjątkowy projekt zagrał już w Zielonej Górze i Pile, dzisiaj koncertuje w Częstochowie, ale przed muzykami jeszcze cała masa koncertów.

Zachęcamy do sprawdzenia, kiedy wystąpią w Waszym mieście. Pełna rozpiska koncertów oraz więcej informacji o samym projekcie w rozwinięciu newsa.

400 czytań

"Horyzont" kolejna recenzja filmu wyświetlanego podczas 31 WFF

FilmNie uda nam się codziennie przygotowywać nowych newsów, bo przecież trzeba znaleźć też czas na pisanie recenzji. A one wymagają spokoju i skupienia.

Po krótkiej przerwie, dzisiaj kolejna, czwarta już recenzja filmu, wyświetlanego podczas zakończonego niedawno 31 Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Tym razem dzielimy się wrażeniami po obejrzeniu islandzkiego filmu "Horyzont".

Fragment recenzji: "W konkursie dokumentalnym 31 WFF startował również islandzki film Fridrika Thora Frikridssona i Bergura Bernburga "Horyzont", przedstawiający sylwetkę islandzkiego malarza Georga Gudni. Film szczególny nie tylko ze względu na twórczość bohatera, ale także na czas, przez jaki powstawał. Reżyserzy opowiadali, że pierwsze pomysły i rozmowy z malarzem rozpoczęły się już w roku 2006, zaś kilka lat później powstały pierwsze zdjęcia - wywiady z artystą. Jednak w 2011 r. Gudni zmarł w wieku 50 lat (podczas przygotowań do maratonu). Zamysłu jednak nie porzucono, przeciwnie, i reżyserzy, i krytycy, i przyjaciele artysty uznali, że w hołdzie jego pamięci należy dokument dokończyć, co też uczynili, posiłkując się materiałami archiwalnymi. I bardzo dobrze się stało, bo bez tego pewnie niewielu z nas miałoby szansę usłyszeć o Georgu Gudnim."

Więcej w dziale "Recenzje filmów"!

Już jutro kolejny koncert w ramach 5 Stancji

MuzykaPrzypominamy, że już jutro, w najbliższy piątek, po paru miesiącach przerwy, rusza ponownie seria koncertów w ramach 5 Stancji, organizowanej przez Zamek Królewski w Warszawie.

Na scenie w Arkadach Kubickiego zagrają dwa łódzkie zespoły
- TUNE
- SJÓN

23 października 2015 r., godz. 19:30
5 stancja, Arkady Kubickiego (wejście od ul. Grodzkiej na godzinę przed koncertem)

BILETY:
przedsprzedaż – 30 zł (http://www.eventim.pl/;http://www.ebilet.pl/; http://www.kupbilecik.pl/; http://biletyna.pl/; http://www.ticketpro.pl/; http://www.biletin.pl/pl; )
w dniu koncertu – 35 zł

Informacje na stronie, płyty w sklepie - zaczynamy współpracę z firmą S.P. Records

Agencja Metal MundusZ ogromną radością informujemy, że rozpoczynamy współpracę z firmą S.P. Records.

S.P. Records to firma zasłużona w promocji znakomitej polskiej muzyki (takie nazwy, jak Kazik, Kult czy Strachy na lachy mówią wszak same za siebie). Dlatego z całych sił będziemy wspierać działania firmy również na naszej stronie.

Wkrótce na stronie głównej AMM pojawiać się będą newsy, zaś w sklepie Metal Mundus będzie można nabyć zarówno te starsze, jak i nowe albumy, wydane nakładem S.P. Records.

Zachęcamy zatem do codziennego zaglądania na naszą stronę i do sklepu!

M&O Music - pierwsza nowa współpraca!

Agencja Metal MundusZ wielką radością informujemy, że dzisiaj rozpoczęliśmy współpracę z francuską firmą promocyjno - wydawniczą M&O Music.

Dzięki nawiązanemu kontaktowi na stronach Agencji Metal Mundus i Metal Mundus pojawiać się będą recenzje, wydawanych przez francuską firmę płyt.

Jednocześnie zapraszamy do naszego sklepu, w którym dostępne będą płyty, od rocka po metal, których wydawcą jest firma M&O Music.

Już dzisiaj można zamówić płytę zespołu La Division Mentale - "M.I.R.E.K.", której recenzja pojawiła się na stronie AMM w dniu wczorajszym. Recenzja jest dostępna pod tym linkiem.
Płytę można zamówić klikając w ten link

17 Konkurs Chopinowski już za nami

MuzykaI stało się. Tuż przed godziną pierwszą szanowne i szacowne jury XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina przyznało nagrody.

Nagrody główne:
I nagroda i złoty medal – SEONG-JIN CHO (Korea)
II nagroda i srebrny medal – CHARLES RICHARD-HAMELIN (Kanada)
III nagroda i brązowy medal – KATE LIU (USA)
IV nagroda – ERIC LU
V nagroda – YIKE (TONY) YANG
VI nagroda – DMITRY SHISHKIN

Wyróżnienia otrzymali:
- ALJOŠA JURINIĆ
- AIMI KOBAYASHI
- SZYMON NEHRING
- GEORGIJS OSOKINS

Nagrody specjalne:
Nagroda Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza – SEONG-JIN CHO
Nagroda Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków –KATE LIU
Nagroda Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu – nie przyznano
Nagroda Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty – CHARLES RICHARD-HAMELIN

Było sporo emocji, sporo nerwów, ale też - i to najważniejsze - bardzo dużo pięknej, pięknie zagranej muzyki. I tylko szkoda, że na kolejny konkurs trzeba czekać aż pięć lat!