Scott Bradlee's Postmodern Jukebox powracają do Polski

MuzykaPo ogromnym sukcesie i wyprzedanych koncertach w 2016 roku, do Polski powraca Scott Bradlee's Postmodern Jukebox.

Zaplanowane są dwa koncerty:
- 20 marca 2017 - Progresja/ Warszawa
- 21 marca 2017 - Sala Ziemi/ Poznań


Bilety są już dostępne na www.livenation.pl i www.stodola.pl

Postmodern Jukebox, to stale rosnący kolektyw, który aktualnie liczy 70-ciu zmieniających się członków. Przez ostatnie lata osiągnęli prawie 500 mln odsłon na YouTube oraz 2 miliony subskrybentów. Grali podczas „Good Morning America”, zdobywali listy iTunes oraz Billboard, zagrali setki koncertów na całym świecie. Jak określił to NPR, Postmodern Jukebox „przerobiło w stylu retro 40 najpopularniejszych obecnie hitów”. Wśród nich znalazł się jedna z piosenek Miley Cyrus, “We Can’t Stop”, która zdobyła ponad 15,8 mln odsłon. W ostatnim roku, Bradlee zmienił rockowy hit Radiohead “Creep” w przepiękną balladę, która osiągnęła ponad 19,5 mln odsłon i została nazwana przez magazyn People jedną z “9 Best Viral Cover Videos of 2015”.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Scott Bradlee's Postmodern Jukebox will play to concerts in Poland.
**********


104 czytań

Luty z Teatrem Montownia

TeatrNadchodzący miesiąc z TEATREM MONTOWNIA to 2 kultowe już spektakle:

- WĄSY
Och-Teatr, Warszawa
10 lutego, g. 19:30

- CALINECZKA DLA DOROSŁYCH
na dużej scenie Teatru Powszechnego, Warszawa
16 i 17 lutego g. 19:30

**********
Sztuka „Wąsy” została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Sztukę „Wąsy” może zagrać od czterech sztuk aktorów, obojętnie jakiej płci, byle tylko wąsy mieli. W przypadku tej realizacji, której reżyserem będzie sam autor sztuki, wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Teatr Montownia will appear in two plays in February 2017.
**********


110 czytań

Lao Che już w najbliższą sobotę w Rudeboy'u

MuzykaLAO CHE - zespół, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, już w najbliższą sobotę (04.02.2017) znów zawita do bielskiego Rudeboy'a!!! Zapowiada się prawdziwa koncertowa petarda!

Zespół ma na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami. Lao Che to coś więcej niż tylko niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie naleciałości rożnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, funku czy hip hopu. To również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego.

Start : 20:30, bilety 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na FB.

**********
Lao Che will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała next Saturday!
**********


Janusz Zdunek - dzisiaj premiera albumu "Numery"

MuzykaDzisiaj swoja premierę ma album Janusza ZDUNKA, zatytułowany "Numery". Wydawcą płyty jest firma S.P. Records.

Janusz Zdunek, znakomity trębacz, znany jest zarówno fanom jazzu, jak i rocka (współpracuje m.in. z grupą Kult). Tym razem swój albumem skierował głównie do miłośników jazzowego grania, ale zachęcamy, aby sięgnęli po nią wszyscy lubiący, momentami trudną, ale znakomitą muzykę.

Również dzisiaj na naszej stronie pojawiła się recenzja tego albumu, którą można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "A album to naprawdę ciekawy, składający się z… pojedynczych numerów – cyferek, które dałoby się jednak połączyć w pewne zbiory liczb. Jak ktoś lubi, może też pobawić się w tworzenie równań kwadratowych, a podczas pierwszego słuchania płyty, również w prawdopodobieństwo, obstawiając na przykład, co też artysta zagra w następnym numerze. Jeśli ktoś zna lepiej matematykę ode mnie (a nie będzie to zbyt trudne), zapewne doszukałby się możliwości zastosowania innych jeszcze działań matematycznych."

**********
Review of the CD "Numery" By Janusz Zdunek on our site - linkiem.
**********


Andy Powell - specjalne zaproszenie dla polskich fanów- Wishbone Ash od soboty w Polsce !!!

Już 28 stycznia rozpoczyna się prawdziwa muzyczna uczta. Andy Powell wraz ze swoim ponadczasowym muzycznym wehikułem o nazwie WISHBONE ASH odwiedzi Poznań, Gomunice, Czechowice Dziedzice oraz Wrocław.

Koncerty Wishbone Ash to podróż przez muzyczne dekady, kiedy to kształtowały się muzyczne gusta, gatunki i upodobania a takie zespoły jak Wishbone Ash nadawały kierunek kolejnym pokoleniom.
Brytyjska grupa, która powstała w 1969 roku odwiedzi Polskę na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Zespół wystąpi, jak zawsze z najlepszymi utworami pięknie brzmiącego i wysublimowanego harad rocka. Nie zabraknie też psychodelii i solowych popisów. Poznań, Gomunice, Czechowice Dziedzice i Wrocław – to miasta, w których legendarni muzycy pojawią się na żywo. Warto dodać, że grupa jest nadal aktywna a ich ostatnia studyjna płyta „Blue Horizon” pochodzi z 2014 roku.
W polską trasę z legendarnymi muzykami ruszy Steve Hill oraz jeden na najlepszych polskich progowych zespołów - grupa LIZARD.

Daty koncertów:
28.01.2017 - Poznań, CK Zamek
29.01.2017 - Gomunice, Bogart
30.01.2017 - Czechowice Dziedzice, Chacharnia
01.02.2017 - Wrocław, Stary Klasztor

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Wishbone Ash will play four concerts in Poland!
**********


139 czytań

"The Cosmopolitans" - spotkanie autorskie z Marzeną Mróz

Literatura31 stycznia br. (wtorek) o godzinie 19 w kultowej księgarni Czuły Barbarzyńca, zlokalizowanej w siedzibie Teatru Nowego przy ul. Madalińskiego 10/16, odbędzie się spotkanie z Marzeną Mróz – autorką albumu „The Cosmopolitans” oraz jej rozmówcami – bohaterami książki. Razem opowiedzą o Warszawie oraz doświadczeniu życia kosmopolity. Rozmowę w ramach cyklu „Nowa Książka” poprowadzi Tomasz Brzozowski.

Album „The Cosmopolitans” to 50 pasjonujących spotkań z najwybitniejszymi w swoich dziedzinach artystami, naukowcami i sportowcami, których łączy wspólne doświadczenie kosmopolitycznego życia oraz jedno miasto – Warszawa, która stała się punktem wyjścia do rozmów o wspomnieniach i impresjach, doświadczeniach i inspiracjach. Dopełnienie albumu stanową klasyczne czarno-białe fotografie. Rozmówcami Mróz są m.in.: Anna-Maria Jopek, Tomasz Stańko, Radzimir Dębski, Olena Leonenko, Lidia Popiel, Helmut Jahn, Patrycja Piekutowska, Przemysław Tarnacki, Rafał Olbiński czy Ryszard Horowitz.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Meeting with Marzena Mróz - autor of the book "The Cosmopolitans" in Czuły Barbarzyńca in Warsaw on 31.01.2017.
**********


137 czytań

Janusz Zdunek - album "Numery" już w najbliższy piątek

Muzyka27.01.2017 r. ukaże się solowa płyta Janusza Zdunka, zatytułowana „Numery”.

Składa się na nią 11 autorskich kompozycji muzyka. Charakteryzują je rozbudowane sekcje dęte, którym towarzyszą syntezatory, basy i bębny. Całość nawiązuje do idei yassu, lecz nie brakuje też wyrazistych, rockowych akcentów. W utworach wykorzystano wszelkie dostępne formy ekspresji - od szeptu do krzyku, żonglując segmentami improwizowanymi i zaaranżowanymi. W jednym z utworów swojego głosu użyczył Jarek Ważny, puzonista grupy Kult.

Na płycie można usłyszeć wpływy wszystkich formacji, z którymi Janusz współpracuje. Zaproszeni muzycy pochodzą z Marienburga (Ireneusz Kaczmar, Rafał Baca), Kultu (Jarek Ważny, Tomasz Glazik) i specjalnego zespołu, występującego systematycznie na festiwalu Zacieralia (Bogumiła Boogie Ludwińska, Piotr Wróbel).

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Solo album of Janusz Zdunek "Numery" will be released next Friday!
**********


105 czytań

Dr Misio i Quebonafide... w Rudeboy'u

MuzykaJuż w najbliższy piątek na Rudeboy’owej scenie zaprezentuje się zespół Dr Misio, którego inicjatorem i wokalistą jest Arkadiusz Jakubik. W sobotę natomiast Quebonafide zaprezentuje swój najnowszy album zatytułowany „Egzotyka”.

Dr Misio zawita do bielskiego Rudeboy’a już 27.01.2017! Zespół zaprezentuje utwory z płyt "Młodzi: i "Pogo". Dr Misio to polska grupa muzyczna, która powstała w czerwcu 2008 roku z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubik. Poza Jakubikiem skład uzupełniają Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Członkowie zespołu klasyfikują swoją muzykę jako rock & roll. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Quebonafide powraca do bielskiego Rudeboy’a już 28.01.2017r. aby przedstawić premierowy materiał z albumu "Egzotyka"! Takiego projektu w polskim hip-hopie jeszcze nie doświadczyliśmy. Raper odwiedził m.in. Tajlandię, Meksyk, Dubaj, Indie i Sri Lankę przywożąc z każdego z tych miejsc nowy - niepowtarzalny kawałek. Stąd wziął się też tytuł albumu. Otwarcie bram: 19:00, start: 20:00, bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu. Wstęp bez ograniczeń wiekowych.
Wydarzenie na FB

**********
Dr Misio and Quebonafide will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********


Grzegorz Kapołka: Już nie możemy doczekać się premiery!

MuzykaWłaśnie skończyliśmy pracę w studiu, nagraliśmy cały materiał na nową płytę mojego tria. Przed nami jeszcze zgrywanie i mastering, typowo techniczne kwestie, żeby to wszystko brzmiało jak należy – mówi Grzegorz Kapołka. - Mam nadzieję, że już wiosną spotkamy się na „5th Avenue Blues” - dodaje.

„5th Avenue Blues” to tytuł najnowszego albumu znakomitego śląskiego gitarzysty. Płyta została nagrana w sprawdzonym składzie, liderowi towarzyszyli jego muzyczni (i nie tylko) przyjaciele: basista Darek Ziółek oraz perkusista Irek Głyk. Muzycy pracowali w studiu MAQ Records w Wojkowicach, pod okiem realizatora Michała Kuczery.

Na płycie znajdzie się 11 autorskich kompozycji. W jednej z nich gościnnie zaśpiewał znany śląski wokalista. Lider tria nie chce na razie zdradzać o kogo chodzi. Utwór nagrany z jego udziałem będzie singlem promującym wydawnictwo. - Nie możemy się już doczekać, żeby Wam to wszystko pokazać – uśmiecha się Grzegorz Kapołka.

Pracy w studiu towarzyszyła kamera, krótki reportaż z sesji można zobaczyć pod tym linkiem.

Więcej info o artyście na stronie www.kapolka.pl

**********
Grzergorz Kapołka finished recording „5th Avenue Blues” CD.
**********


Harry Potter i kamień filozoficzny in concert!

MuzykaJVS Group i Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna ogłaszają: "Harry Potter i kamień filozoficzny™ in concert".

Po raz pierwszy w Polsce widzowie będą mieli okazję posłuchać pełnej ścieżki muzycznej w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, do jednego z najbardziej lubianych filmów w historii. Widowiska odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

7.04 – Warszawa - Hala Torwar
9.04 – Gdańsk – Ergo Arena Gdańsk/Sopot
11.04 – Wrocław – Hala Stulecia
12.04 – Kraków – Tauron Arena Kraków

Bilety dostępne od 20 stycznia na www.eventim.pl

Organizator koncertów JVS Group, ogłosił w ostatni piątek, że Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna wykona muzykę z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, jako część serii koncertów muzyki z filmów o Harry'm Potterze. Podczas koncertów, odtworzą na żywo dokładnie całą ścieżkę muzyczną. Słuchając niezapomnianych kompozycji Johna Williamsa, widzowie będą mogli przeżyć od nowa magię filmu, oglądając go na 480 calowym ekranie HD. Bilety są w sprzedaży od 20 stycznia, od godz. 12:00 za pośrednictwem portalu Eventim.pl

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
"Harry Potter and the Sorcerer's Stone in Concert" - four concerts in Poland
**********


137 czytań

"Powidoki" - recenzja ostatniego filmu A.Wajdy

FilmDzisiaj na naszej stronie pojawiła się recenzja filmu "Powidoki" Andrzeja Wajdy. Film jeszcze przed wejściem na ekrany polskich kin wzbudzał kontrowersje, ale fakt, że stał się ostatnim filmem wybitnego reżysera spowodował, że zobaczy go prawdopodobnie więcej osób.

A jeśli nawet jest w nim trochę "wpadek", to i tak warto go zobaczyć, bo może otworzyć oczy na kilka spraw, bo może zachęcić do zobaczenia prac Władysława Strzemińskiego.

Recenzję można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Są zatem elementy w tym filmie, które dobrze byłoby wyeliminować, ale w moim odczuciu, da się przejść obok nich, albo potraktować je jako element pewnej konwencji. Najważniejsza jest sama historia, pokazanie tej historii, pokazanie czasów i człowieka, pokazanie wpływu ideologii na ludzkie życie, ukazanie, jak mało znaczymy dla innych, bez względu na to, kim jesteśmy. Zawsze przegramy z tłumem, zawsze przegramy z ideologią."

**********
Review of the movie "Powidoki" by Andrzej Wajda - link.
**********


Orawskie pejzaże pana Jana

WystawaDawno nie było na naszej stronie relacji z wystaw, zatem dzielimy się dzisiaj wrażeniami z wczorajszego wernisażu prac pana Jána Suški, który odbył się w Instytucie Słowackim w Warszawie.

Słowacki artysta mieszka na Orawie i w swoich pracach przedstawia piękno orawskiego krajobrazu.

Krótką relację z wystawy można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment wpisu: "Ján Suško postanowił skupić się na malowaniu tego, co widzi za oknem – krajobrazu swojej rodzinnej Orawy. To region sąsiadujący z Polską, obdarzony przez naturę pięknymi górami, lasami, łąkami. Tym samym wywołujący określone wrażenia, zmuszający wręcz do tego, by go przedstawiać w każdej możliwej formie sztuki. Orawski malarz robi to malując obrazy olejne, oraz korzystając z pasteli i akwareli."

**********
Our report from the vernissage of the exhibition of Ján Suško in Slovak Institute in Warsaw.
**********


Jean Luc Ponty - legendarny skrzypek jazzowy z projektem specjalnym w Poznaniu

MuzykaJean Luc Ponty zagra 8 kwietnia 2017 podczas Aquanet Jazz Festival w CK Zamek w Poznaniu. Początek o godz. 19.00.

Jean-Luc Ponty jest niekwestionowanym kreatorem kultowej stylistyki jazz-rocka, jaką wypracował wspólnie wraz z Johnem McLaughlinem, George’m Duke’m oraz Frank’em Zappą. Jest jednocześnie artystą, który równie doskonale porusza się w stylistyce klasyki, swingu i nowoczesnego jazzu. Jak określił francuskiego wirtuoza genialny i legendarny skrzypek Stuff Smith „ jest jak killer, gra jazz na skrzypcach tak, jak Coltrane na saksofonie”.

„ Jean-Luc Ponty jest spadkobiercą jazzowych tradycji Django Reinhardta i Stephane’a Grappelly'ego – rekomenduje artystę Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. To genialny francuski wirtuoz skrzypiec, który popularność i uznanie zdobył koncertując nie tylko z własnymi zespołami, ale także ze sztandarową formacją fusion-jazzu, zespołem The Mahavishnu Orchestra i ekscentrycznymi grupami Franka Zappy. Wraz ze Stephanem Grappelli'm oraz Didierem Lockwoodem stanowią nie tylko o sile francuskiego jazzu, ale przede wszystkim o wybitnej roli, jaką w historii jazzu odgrywają wirtuozi znad Sekwany ”.

Bilety: 140,- / 120 ,- dostępne na www.ticketpro.pl oraz www.bilety24.pl
Więcej: www.jazz.pl

**********
Jean Luc Ponty will play on Aquanet Jazz Festival in Poznań on 08.04.2017.
**********


116 czytań

Wernisaż wystawy Jána Suško w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na wernisaż wystawy słowackiego malarza Jána Suško - "Spacery po Orawie", który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:30.

"Twórczość Jána Suško obejmuje dwa zakresy tematyczne - pejzaż oraz odbicie świata wewnętrznego autora, które nazywa imaginacyjnym realizmem połączony z surrealizmem. Jego kolekcja przedstawiająca piękno rodzinnego regionu z jednej strony uchwyca poetykę, z drugiej zaś surowość orawskiego krajobrazu."

Wystawa potrwa do 07.02.2017 r.

Zapraszamy!

**********
Vernissage of the exhibition of Slovak artist Jána Suško in Slovak Institute in Warsaw today at 17:30.
**********


"Duchy poetów" - koncert poetycki Ernesta Brylla i Marcina Stycznia

MuzykaAgencja Muzyczna Polskiego Radia oraz SM-ART Agencja Artystyczna zapraszają 31 stycznia o godz. 19 do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego na koncert „Duchy poetów”.

"Duchy poetów" to koncert poetycki w wykonaniu poety Ernesta Brylla oraz pieśniarza, kompozytora i dziennikarza Marcina Stycznia z zespołem. 
To opowieść o dziewięciu poetach, których Ernest Bryll znał, którzy po śmierci mu się przyśnili i o których napisał wiersz. Wśród nich postaci znane: Władysław Broniewski, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Nowak, ks. Jan Twardowski, Julian Przyboś i trochę zapomniane: Stanisław Swen Czachorowski, Mieczysław Czychowski, Marian Ośniałowski, Jakub Zonszajn.

Koncert ma formę dialogu między artystami. Ernest Bryll wspomina poetów w swoich wierszach i anegdotach, Marcin Styczeń śpiewa wybrane wiersze tych poetów w niezwykle ciekawych aranżacjach. Artystom towarzyszy zespół w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara),Karol Domański (perkusja), Paweł Puszczało (kontrabas).

Bilety w cenie 40 PLN do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem

*********
Ernest Bryll and Marcin Styczeń on stage in Polskie Radio (Polish Radio) on 31.01.2017
*********


Znamy ostatni support koncertu UK Subs: do składu dołączył krakowski ID

MuzykaFirma Galicja Productions poinformowała, że kapele UK SUBS oraz TV SMITH, oraz BUNKIER podczas ich koncertu, który odbędzie się 29.01.2017 w klubie Kwadrat w Krakowie będzie supportował zespół ID.

Otwarcie bram - 18:00, start - 19:00
Bilety: przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 70 zł

**********
Zalążki ID sięgają początków lat 80-tych, kiedy to grupa przyjaciół zafascynowana amerykańskim hardcorem spotykała się w piwnicy, w szczytnym celu słuchania interesującej ich muzyki i wspólnego grania. Pierwszy skład zespołu konstytuował się w 1984 roku (w składzie: Petar, Cytryna, Jasina i Nastie). I zaczęły się pierwsze próby. W 1987 zespół zmienił skład (Mały na bębnach, Pazur na wokalu, Prezes na basie oraz Nasti na gitarze). W 96 r. do zespołu dołączył Lala (gitara), którego potem zmienił Łańcuch, występujący w składzie do 98 r. W tym czasie Id zagrał wiele koncertów w kraju i za granicą, między innymi na festiwalu Poza kontrolą (Waszawa), dwukrotnie w Jarocinie, w trasie po Belgii i Francji no i na własnym podwórku… Po ostatnim koncercie w roku 98, zespół zawiesił działalność. Oficjalnie Id wydał dwie kasety - Drzewa umierają stojąc i Twoja twarz.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
UK Subs, TV Smith, Bunkier and Id will play in Kwadrat Club in Kraków on 29.01.2017
**********


130 czytań

Moya Brennan - głos Clannad zaśpiewa w Progresji

MuzykaProgresja ma zaszczyt zaprosić na prawdziwie magiczny wieczór z muzyką irlandzką w wykonaniu Moyą Brennan z Clannad. Koncert odbędzie się już 3. marca.

Moya Brennan (właść. Máire Ní Bhraonáin) urodziła się w Irlandii i już od najmłodszych lat oddawała się swojej największej pasji – muzyce. Sławę zdobyła śpiewając z rodzinną formacją Clannad, z którą występowała również jej równie utalentowana siostra Enya.
Już na początku swojej kariery skupiła się na działalności solowej, wydając longplay Maire w 1992 roku, następnie Misty Eyed Adventures z 1995. Przełomowa jednak okazała się płyta Perfect Time, która ukazała się w 1998 roku. Rok później nagrała krążek Whisper To The Wild Water, nominowany do nagrody Grammy.
Jej wyjątkowa barwa głosu zachwyciła fanów na całym świecie. Występy w Clannad okazały się niepodważalnym sukcesem, który szybko docenili twórcy filmowi.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Moya Brennan (Clannad) will sing in Progresja Club in Warsaw on 03.03.2017
**********


120 czytań

Kat & Roman Kostrzewski i Wilczy Pająk zagrają w kwietniu w Krakowie

MuzykaSzykuje się w Krakowie wielkie metalowe święto. Dwóch gigantów gatunku: Kat & Roman Kostrzewski oraz Wilczy Pająk wystąpią już niebawem na wspólnym koncercie! Bilety są jeszcze dostępne!

Koncert odbędzie się 07.04.2017 w Klubie Kwadrat w Krakowie (ul. Skarżyńskiego 1)

Otwarcie wejść: 18:00, start: 19:00
Bilety: przedsprzedaż 50 zł, w dniu koncertu 60 zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE: Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8/ Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1/ Metal Shop, ul. Długa 17/ Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23/ Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15/ Hard Rock Pub, ul. Grodzka 42.

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Kat & Roman Kostrzewski i Wilczy Pająk will play in Kraków on 07.04.2017
**********


122 czytań

Meryl Streep w roli rockmanki - recenzja filmu "Nigdy nie jest za późno"

FilmDzisiaj na naszej stronie ukazała się recenzja filmu "Nigdy nie jest za późno" w reżyserii Jonathana Demme'a.

To trochę dramat, trochę komedia z udziałem Meryl Streep w raczej nietypowej dla niej roli rockmanki, Kevina Kline'a oraz śpiewającego i grającego Rickiego Springfielda.

Chociaż najważniejszy problem wyboru między rodziną a potrzebą realizacji siebie jako muzyka nie został do końca wykorzystany, to warto zobaczyć ten film dla muzyki i wyjątkowej Meryl Streep.

Recenzja jest dostępna pod tym linkiem.

Fragment wpisu: "Obraz Jonathana Demme’a ogląda się dobrze, aczkolwiek, mimo świetnie zagranej roli przez Meryl Streep, czegoś w nim brakuje: dialogów, energii, czegoś, co wcisnęłoby oglądającego w fotel. Ten film się ogląda za lekko, nie zmusza oglądającego do większego zaangażowania. A przedstawia poważny wszak problem. Iluż znanych ludzi musiało podjąć decyzję: rodzina, czy sztuka? Jedni nie zakładali rodzić w ogóle, inni tracili te rodziny z powodu specyficznego zawodu, jaki obrali. A zawód to zaborczy."

**********
Review of the movie "Nigdy nie jest za późno" (Rickie and the Flash).
**********


Under Forge, Crossroads, Lazy Leg oraz Virgin... w Rudeboy'u

MuzykaKolejny weekend stycznia to kolejna dawka muzycznej energii! W najbliższy piątek na deskach sceny Rudeboy Clubu wystąpią Under Forge, Crossroads, Lazy Leg. W sobotę natomiast długo wyczekiwany koncert reaktywowanego zespołu Virgin wraz z Dodą!

20.01.2017 w Rudeboy’u zagrają: Under Forge, Crossroads, Lazy Leg. Under Forge to reaktywowany w 2010 roku zespół grający nowoczesny heavy metal, The Crossroads to zespół z Bielska-Białej i Wadowic grający muzykę z pogranicza grunge, indie i post punk – crossrock. Lazy Leg - Dobra dawka rocka wymieszana z satyrą bardzo wyraźnie prezentuje się np. w utworze ''Piosenka o Żyle'' co pokazuje, potencjał, humor jak i pojęcie o innych brzmieniach, których nie boi się mieszać. Bilety 10 zł.
Wydarzenie na FB

Doda i reaktywowany niedawno zespól Virgin wystąpią w Rudeboy'u już 21.01.2017! Kapela powraca na scenę po 10 latach nieobecności. Początkiem listopada światło dzienne ujrzał najnowszy krążek Virgin, na którym znajdują się rockowe propozycje. Podczas koncertu nie zabraknie również hitów sprzed lat. Ceny biletów: 40zł w przedsprzedaży, 50zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

**********
Under Forge, Crossroads, Lazy Leg and Virgin will play this week in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********