Koncertowa majówka... w Rudeboy'u metalowo!

MuzykaMuzyczna majówka nadal trwa!!! W najbliższy weekend gratka dla miłośników Grind / Death/ Crust - Implore w bielskim Rudeboy’u! A za tydzień (27.05.2017) – Killsorrow, RiseUp i More Than Less!

Gratka dla miłośników Grind / Death/ Crust - Implore (Berlin / Barcelona / Milan) w bielskim Rudeboy’u już 21.05.2017 (niedziela)!!! Trio grające Grind / Death/ Crust, które nigdy nie przestaje koncertować- zagrało ponad 120 koncertów w Europie, Rosji, Północnej Ameryce od czasu wydania ich pierwszej płyty w 2014roku. „Ich brutalna energia oraz szaleńcza aktywność to powód dla którego Mantar zaprosił ich jako suport, a festiwale takie jak Resurrection Fest, Party San oraz Summer Breeze zaprosiły Implore do wystąpienia na tegorocznych edycjach”. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży/25 zł w dniu koncertu
Wydarzenie na FB.

Za tydzień – 27.05.2017 zapraszamy na premierę "Post Apocalypse Show" w ramach trasy promującej najnowszą płytę Killsorrow (Melodic Thrash Metal) "Little Something For You To Choke". Publiczność rozgrzeją zespoły RiseuP oraz More Than Less. Wieczór niezapomnianych wrażeń, które warto przeżyć! Otwarcie bram: 19:00, start: 19:30. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Metal bands will play on the next two weekends in Rudeboy Club.
**********


187 czytań

Recenzja płyty Sławomira Grzymka i Pijanych

MuzykaDzisiaj nasz dział recenzji powiększył się o recenzję płyty Sławomira Grzymka i Pijanych, zatytułowaną "Piosenki (nie)popularne".

Sławomir Grzymek to właściwie człowiek orkiestra: pisze, komponuje, gra w filmach, śpiewa, zajmuje się realizacją dźwięku. Musiał zatem przygotować swoją autorską płytę. Płyta zawiera trzynaście oryginalnych, ciekawie napisanych, skomponowanych, zagranych i zaśpiewanych historii szemranego towarzystwa z Rzeszowa.

Naszą recenzję tego albumu można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Na myśl przychodzi natychmiast Grzesiuk i Wielanek, Muniek i Szwagierkolaska. Ale te porównania mają sens wyłącznie w sferze wykorzystania pewnego stereotypu, zarówno w muzyce, jak i tekstach (knajpy, popijawy, bijatyki, szemrane towarzystwo, specyficznie rozumiane miłości), albowiem kolosalna różnica istnieje w przypadku aranżacji i sposobu gry przez muzyków grupy. Albowiem płyta, mimo ostrego, dominującego głosu wokalisty, nie ma w sobie za grosz zadziorności, chropowatości, buńczuczności. Muzyka jest niezwykle delikatna i niezwykle delikatnie podana."

**********
Review of the album "Piosenki (nie)popularne" by Sławomir Grzymek i Pijani.
**********


Kazik Staszewski zmienia tytuł nowego albumu

MuzykaJak informuje S.P. Records, Kazik Staszewski w ostatniej chwili przed premierą zmienił tytuł nowej płyty.

Najnowszy album Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma , które ukaże się już 19 maja ma nowy tytuł! Płyta początkowo zatytułowana „Syn Staszka” zmieniła nazwę na „Tata Kazika konta Hedora” .

Tytuł nawiązuje do tekstu innego utworu Kazika Staszewskiego „12 groszy”.

Singlem promującym album jest utwór „Ta droga była daleka”, do którego słowa napisał Stanisław Staszewski, a muzykę Kazimierz Staszewski i Kwartet ProForma.

*********
Kazik Staszewski changed the title of his new album from "Syn Staszka" into "Tata Kazika konta Hedora”
*********


Dzieła wszystkie Szekspira na Belwederskiej

TeatrWybieraliśmy się na to przedstawienie kilka lat. Po odrobieniu pracy domowej (to znaczy przeczytaniu i obejrzeniu kilku dzieł Szekspira), wybraliśmy się, by w końcu zobaczyć grany od wielu lat z nieprzemijającym zaangażowaniem spektakl teatru Scena Współczesna, zatytułowany "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji).

Nasze wrażenia opisane zostały pod tym linkiem.

To połączenie teatru i kabaretu, sztuki wyższej z bardzo niską, to ponad godzina permanentnego śmiechu, który, mamy nadzieję, zachęci tych, którzy stronili od dramatów Szekspira do zapoznania się z oryginałami.

Fragment recenzji: "Spektakl jest rodzajem teatru interaktywnego, w którym aktorzy stale rozmawiają z publicznością, wciągają ją do zabawy. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest proste w naszym społeczeństwie, w którym wszystko musi być „na poważnie”, w którym sztywność jest na porządku dziennym i nikt nie chce robić z siebie błazna. Dlatego takie zmuszenie nas do popuszczenia hamulców jest jak najbardziej wskazane."

**********
Review of the performance "Dzieła wszystkie Szekspira" by Scena Współczesna.
**********


Me First And The Gimme Gimmes zagra w czerwcu we Wrocławiu

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert zespołu Me First And The Gimme Gimmes - najlepszego na świecie punkowego cover bandu, w którym udzielają się muzycy Foo Fighters, Lagwagon, No Use For A Name, Bad Religion, NOFX i Swingin Utters.

Koncert odbędzie się 17.06.2017 w A2 – Centrum Koncertowym we Wrocławiu (ul. Góralska 5)

Otwarcie wejść: 18:00, start: 19:00
Bilety: przedsprzedaż 70 zł, w dniu koncertu 90 zł

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Grupa powstała w 1995 roku w San Francisco. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z tytułu książki dla dzieci autorstwa Gerald G. Jampolsky i Diane V. Cirincione. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel „Denver” wydany przez wytwórnię Fat Wreck Chords należącą do Fat Mike’a – basisty NOFX i Me First And The Gimme Gimmes.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Me First And The Gimme Gimmes will play in Wrocław on 17.06.2017.
**********


169 czytań

Fotografie Gordona Parksa w Zachęcie

WystawaW warszawskiej Zachęcie trwa jeszcze wystawa fotografii amerykańskiego mistrza fotografii Gordona Parksa. Wybraliśmy się na nią, a nasze wrażenia opisaliśmy pod tym linkiem.

Już sam tytuł wystawy sugeruje zaangażowanie autora zdjęć w sprawy społeczne. I rzeczywiście zatrzymane w kadrach obrazy amerykańskiej rzeczywistości lat 40. i 50. ubiegłego wieku bardzo silnie poruszają, czasem wywołują smutek, złość, bunt, a na pewno zmuszają do poważnych przemyśleń. A jednocześnie są wyjątkowe pod względem estetycznym.

Fragment recenzji: "Wystawa w Zachęcie przyciąga już samym plakatem. Czarna kobieta, trzymająca w rękach szczotkę i mopa, stoi na tle amerykańskiej flagi. Ten fotograficzny obraz jest zatytułowany „Amerykański gotyk” i od razu widać, że lekko nie będzie, że autor takiego zdjęcia musiał być bardzo mocno zaangażowany w problemy społeczne USA. I rzeczywiście był, czego najlepszym, niezwykle bolesnym, bardzo przekonującym dowodem jest ta właśnie wystawa."

**********
Our report from the exhibition of photographs by Gordon Parks in Zachęta Gallery in Warsaw.
**********


Recenzja książki Johna Irvinga - "Aleja Tajemnic"

LiteraturaPo przerwie związanej z pewną podróżą (prawdopodobnie wkrótce rozpoczniemy krótkie opisy takich podróży), zachęcamy do przeczytania kolejnej recenzji książki. Można jeździć, oglądać, słuchać muzyki i bawić się na koncertach, ale każdą wolną chwilę należy wypełnić czytaniem.

A ostatnia - jak dotychczas (wydana w 2015 roku, w Polsce w 2016) - książka Johna Irvinga , zatytułowana "Aleja Tajemnic" nadaje się do czytania w podróży znakomicie. Bo jest dość gruba, ale też bardzo wciągająca. Dzięki czemu, czyta się ją znakomicie.

Naszą recenzję tej książki można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Jak zwykle w powieściach Irvinga, nie brakuje problemów, które pochłaniają bohaterów książki, a które sami również niejednokrotnie musimy rozstrzygać. Tematów do rozważań jest bez liku, od moralnych (prostytucja, homoseksualizm), społecznych (ubóstwo, inność, obcość, homoseksualizm), polityczno - gospodarczych (ubóstwo wielu, bogactwo nielicznych), społeczno – historyczno – religijnych (wpływ jezuitów na kształt państwowości i religijności w Ameryce Łacińskiej), po pytania z serii „wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą”, w tym wypadku sprawa dotyczy ważności i wielkości Matki Bożej z Guadelupe nad Najświętszą Panienką."

**********
Review of the book "Aleja Tajemnic" (Avenue Of Mysteries) by John Irving on our site - link.
**********


Elle Driver, Riverside, Fractal Universe i Illusion... w Rudeboy'u

MuzykaJuż w od czwartku zaczynamy koncertową majówkę w Rudeboy’u ! W najbliższy czwartek wystąpi rosyjski Elle Driver , w piątek długo wyczekiwany Riverside , w sobotę francuski metalowy Fractal Universe, a we wtorek polski Illusion, który po raz pierwszy zagra w Bielsku-Białej.

**********
Potężna dawka rocka prosto z Rosji!!! The Roundtrip Tour 27.04.2017 w Rudeboy'u Elle Driver, de Libertas, Let Clowns Come! Elle Driver to rosyjski projekt, który łączy w sobie energię i melodię, mix angielskich tekstów i elektronicznych wstawek. Charyzmatyczni i utalentowani ludzie z szaloną energię! De LIBERTAS to rosyjski zespół grający muzykę alternatywną – ich główną ideą jest wolność, ta osobista, a także wolność ducha. Zespół Let Clowns Come powstał w 2006 roku. W tym czasie zespół napisał i nagrał około 20 piosenek. Bilety 20zł w przedsprzedazy i 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Elle Driver, Riverside, Fractal Universe and Illusion will play this week in Rudeboy Club.
**********


196 czytań

Relacja z koncertu zespołu Secret Session

MuzykaDokładnie dwa tygodnie i dwa dni temu w Bratysławie odbył się koncert wyjątkowej grupy - SECRET SESSION, której towarzyszył duet Clube De Esquiar. Obie grupy zagrały w bratysławskim klubie British Rock Stars w ramach drugiej części cyklu "Psychedelic Easter".

Ponieważ mieliśmy okazję być na tym koncercie, nie pozostało nam nic innego, jak podzielić się wrażeniami. A naprawdę warto było być, posłuchać i popatrzeć, bo to nie był tylko znakomity koncert, ale specyficzne, niezwykle intrygujące widowisko.

Mamy nadzieję, że zespół, który już znalazł spore uznanie na Słowacji, znajdzie je również w Polsce, bo w pełni na to zasługuje.

Naszą relację można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Chociaż minęły od tego koncertu już równe dwa tygodnie, wciąż nim żyję, wciąż nie mogę zapomnieć tej niesamowitej atmosfery, wciąż w uszach brzmią mi utwory, które w tak znakomity, niepowtarzalny sposób zagrał Secret Session. Takie koncerty udowadniają, że na żywo muzykę przeżywa się inaczej, przypominają, że żadna, najlepiej nawet nagrana płyta nie odda tej niesamowitej atmosfery, nie wzbudzi takich emocji."

**********
Our report from the Secret Session' concert in Bratislava.
**********


Wernisaż wystawy Jána Kudlički w Instytucie Słowackim - nasze wrażenia

WystawaWczoraj, 20.04.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac wybitnego słowackiego artysty Jána Kudlički.

Ponieważ mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, postanowiliśmy podzielić się naszymi wrażeniami. Krótką recenzję wystawy można przeczytać pod tym linkiem.

Wraz z tą recenzją uruchamiamy ponownie naszą galerię zdjęć. Mamy nadzieję, że te parę zdjęć urozmaici czytanie recenzji i zachęci do zobaczenia wystawy - link.

Fragment recenzji: "Osoba niewidoma musi poznać alfabet Braille’a, żeby móc czytać wydrukowane w nim książki. Żeby odczytać specyficzne obrazy Jána Kudlički trzeba poznać jego „alfabet”, odczytać te prace dokładnie tak, jak czytamy książkowy tekst. Nie należy skupiać się tylko na kształcie liter (aczkolwiek to też ma znaczenie), ale odczytać poprzez te litery treść, jaką autor chce nam przekazać. Jeśli pozwolimy sobie na taki zabieg, będziemy w stanie dojrzeć w tych minimalistycznych obrazach ukryte w nich krajobrazy, będziemy w stanie usłyszeć ukryte w nich melodie."

**********
Our report from the Exhibition "Transformacje" by Ján Kudlička.
**********


Lonker See i Palmer Eldritch zagrają w Krakowie

MuzykaW imieniu Southern Discomfort Booking Cracow zapraszamy w dniu 27.04.2017 do klubu Warsztat (Zabłocie 9a/9b) w Krakowie na koncert zespołów:

- LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia
- PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

Bilety: 30 zł (na bramce)
Start 20:00

**********
LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację.Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Lonker See and Palmer Eldritch will play in Warsztat Club in Kraków on 27.04.2017.
**********


172 czytań

Riverside... w Rudeboy'u

MuzykaDługo wyczekiwany koncert zespołu Riverside w ramach "Towards The Blue Horizon Tour 2017" już 28.04.2017 w Rudeboy'u!

Riverside - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Podczas "Towards The Blue Horizon Tour" zespół pojawi się w nowym składzie koncertowym. Ponadto zespół zaprezentuje masę kompozycji, które zagrają po raz pierwszy w swojej karierze.

Wejście od 19:15, start 20:15. Bilety: 60 zł w przedsprzedaży i 70 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na FB.

**********
Riverside will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała on 28.04.2017.
**********


Zapraszamy na wernisaż wystawy Jána Kudlički w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego zapraszamy na dzisiejszy wernisaż wystawy Jána Kudlički, zatytułowanej "Transformacje", który odbędzie się w siedzibie Instytutu Słowackiego, przy ul. Krzywe Koło 12/14a o godzinie 17:30.

"Wystawa przedstawia wybór z twórczości autora z lat 2013-2016, skupiony wokół dwóch motywów: krajobrazu i Madonny. Pierwszy z tematów, którym autor zajmuje się programowo już od lat 70. XX wieku, składa się z kilku cyklów (Odbicie krajobrazu, Pejzażoprzestrzenie, Pejzażopartytury, Z mojego herbarza). W nich transformuje prawdziwy krajobraz, redukując go do formy minimalnej.
Madonna natomiast jest motywem, którego podstawą staje się przesunięcie sakralnej, ludowej tematyki do sfery profanum, wyrażonej na pomocą minimalistycznej kompozycji.
Dzieła Jána Kudlički (ojca znanego słowackiego scenografa Borisa Kudlički) powstają w wyniku łaczenia różnych technik - perforacji, ołówka, pastelu, akwareli - na płótnie i na papierze."

**********
Vernissage of the exhibition of Ján Kudlička in Slovak Institute today at 5:30 p.m.
**********


Jethro Tull zagra w grudniu w Krakowie i Bydgoszczy

MuzykaLegendarna formacja Jethro Tull wraz ze swoim liderem Ianem Andersonem wystąpi z niesamowitym show na dwóch koncertach w Polsce. Grupa która swoją działalność rozpoczęła w 1967 roku zagra w Krakowie (02.12.2017) i Bydgoszczy (03.12.2017).

Bilety trafią do sprzedaży w czwartek 20 kwietnia o godzinie 12.00 i będą dostępne za pośrednictwem portali www.ticketpro.pl na koncert krakowski oraz www.ticketpro.pl i www.eventim.pl na koncert bydgoski.

Przedsprzedaż w Krakowie będzie obejmowała pulę tylko 200 sztuk biletów w cenie 159 zł.

Wydarzenie na FB.

Organizatorem koncertów jest firma Cinematographer Productions.

**********
Jethro Tull will play in Kraków on 02.12.2017 and in Bydgoszcz on 03.12.2017.
**********


Kazik Staszewski zdradza szczegóły nowego albumu

MuzykaNowy album Kazika Staszewskiego powstanie we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma.

Płyta będzie zawierała szesnaście utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika.
Utwory na krążku będą miały różnorodny charakter – od nastrojowych ballad do mocnych tekstów politycznych.

Wydawnictwo zatytułowane będzie „Syn Staszka”, co nawiązuje do płyt Kultu „Tata Kazika” z 1993 roku i „Tata 2”, która ukazała się w 1996 roku.
Wiemy, że fani czekają na ten album i jesteśmy przekonani, że „ Syn Staszka” powtórzy sukcesy poprzednich wydawnictw. Tym razem za muzykę odpowiedzialny jest Kwartet ProForma, co nada piosenkom zupełnie nowego charakteru.

Płyta ukaże się 19 maja nakładem SP Records.

**********
Kazik & Kwartet ProForma will release a new album "Syn Staszka" by SP Records on 19.05.2017.
**********Jinjer, Chemia, Rap Spontan i Ozaena... w Rudeboy'u

MuzykaKolejna informacja z klubu Rudeboy:

Po świątecznym odpoczynku, spalamy wszystkie nadprogramowe kalorie podczas koncertów w Rudeboy’u! Zaczynamy już od wtorku z ukraińskim Jinjer. W piątek koncert zespołu Chemia z uczestnikiem „Idola” – Mariuszem Dybą - na wokalu. Sobota to 2. edycja Rap Spontan, a w niedzielę zapraszamy na włoski groove metal – Oazena!

Jinjer wraca do Polski! Pierwszy koncert zagrają w Rudeboy Club – 18.04.2017! Jinjer to ukraiński zespół łączący progresywny metalcore, groove metal z elementami funku, reggae i jazzu. Głównym elementem rozpoznawalnym Jijner jest bardzo silny wokal Tatiany Shamaiyuk. Szykuje się mocne uderzenie koncertowe! Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

21.04.2017 w Rudeboy’u koncert zespołu Chemia oraz goście specjalni: Killing Silence i TRT! Chemia w 2017 roku otwiera nowy rozdział w swojej muzycznej historii. Z końcem roku 2016 do zespołu dołączyli dwaj nowi muzycy: wokalista Mariusz Dyba (finalista programu Idol) oraz gitarzysta Maciek Papalski. Koncertowa Chemia 2017 to nowa jakość, energetyczne i profesjonalne show składające się z utworów pochodzących z ostatnich płyt „The One Inside” i „Let Me” w nowej zaskakującej interpretacji, ale także kilka niespodzianek. Start: 18:30. Bilety; przedsprzedaż 35 zł, w dniu koncertu - 45 zł.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Jinjer, Chemia and Oazena will play this week in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********


141 czytań

Skład 37. Rawa Blues Festival w komplecie!

MuzykaKilkadziesiąt zgłoszeń, w tym również z USA, Wielkiej Brytanii, Czech, Izraela, Włoch, Białorusi i Szwecji, bardzo wysoki poziom wykonawców i trudny orzech do zgryzienia dla Rady Artystycznej, która 8 kwietnia spotkała się w Katowicach by wybrać zespoły, które zagrają na Dużej i Małej Scenie tegorocznego festiwalu Rawa Blues.

- Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali swoje materiały, zarówno w elektronicznej, jak i tradycyjnej formie. Cieszę się, że tylu ludzi gra bluesa i to w różnych odmianach – mówi Irek Dudek, dyrektor Rawy Blues.

Oprócz niego, w składzie Rady Artystycznej znaleźli się: Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski, Grzegorz Kapołka i Łukasz Kobiela. Do występu na Dużej Scenie katowickiego „Spodka" zostali zaproszeni: Grzegorz Kapołka Trio, Sobo Blues Band (Izrael), Wes Gałczyński & Power Train, duet Pola Chobot & Adam Baran oraz Two Timer.

Natomiast na Małą Scenę zaproszono: Forsal, Rockomotive, Tandeta Blues Band, Hold Blues, Blackberry Brothers. Adama Bartosia oraz Huberta Szczęsnego. Artyści, którzy zagrają na Małej Scenie mają jeszcze szansę, by „wskoczyć" na główną estradę „Spodka". Taka nagroda – jak co roku – czeka na laureata, którego wybierze jury złożone z przedstawicieli festiwalowej publiczności.

37. Rawa Blues Festival potrwa trzy dni. 28 września gratka dla wielbicieli gitarowych popisów – klinika prowadzona przez Sonny'ego Landretha, mistrza techniki slide. Dzień później, oprócz drugiego dnia warsztatów, koncert w sali NOSPR z udziałem Eden Brent oraz Irek Dudek Big Band. W sobotę blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku", a wśród zagranicznych gwiazd: Kris Barras Band, Tim Woodson & Heir Harmony, Sonny Landreth i Marcus King Band.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Rawa Blues 2017 - line-up completed.
**********


152 czytań

Spare Bricks Pink Floyd Tribute Band zagra w grudniu w Krakowie

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert "PINK FLOYD w BLASKU KSIĘŻYCA" - SPARE BRICKS Pink Floyd Tribute Band, który odbędzie się 16.12.2017 w Kijów Centrum w Krakowie (al. Krasińskiego 34)

Otwarcie wejść: 18:30 Start: 20:00
Bilety: przedsprzedaż 90 zł, 80 zł, 70 zł, w dniu koncertu: 100 zł, 90 zł, 80 zł

Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na dwugodzinne muzyczne przedstawienie zaprasza grupa Spare Bricks, czołowy polski coverband tego zespołu. Usłyszymy m.in. "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", "Echoes" oraz prawie całą płytę "The Dark Side of the Moon". Czeka nas wspaniałe widowisko multimedialne, przygotowane na wzór niezapomnianych koncertów Pink Floyd. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła, lasery. Będą też oryginalne floydowskie wizualizacje i filmy.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Spare Bricks Pink Floyd Tribute Band will play in Kraków on 16.12.2017.
**********


132 czytań

Slot Art 2017: koncerty i warsztaty w pocysterskim klasztorze!

MuzykaTegoroczna edycja Slot Art Festival potrwa od 4 do 8 lipca. Jak co roku, w przepięknym i olbrzymim zespole klasztornym Opactwa Cystersów w Lubiążu na Dolnym Śląsku spotka się kilka tysięcy młodych (i nie tylko), twórczych osób.

Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

Program festiwalu to kolaż najróżniejszych elementów: prawie sto warsztatów artystycznych, sportowych i językowych, kilka scen grających rozmaitą muzykę, kino fabularne i dokumentalne, scena literacka, wykłady i spotkania z gośćmi specjalnymi. To właśnie dzięki tej różnorodności uczestnicy odkrywają nowe przestrzenie, poznają ludzi o zainteresowaniach całkowicie odmiennych, niż ich własne.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

**********
Slot Art Festival will take place in Lubiąż between 04-08.07.2017.
**********


169 czytań

Wykład o "Zastawie spiskim" w Instytucie Słowackim

Agencja Metal MundusW imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na wykład pana Petera Žarnovskiego, zatytułowany "Zastaw spiski (1412 - 1772) jako precedens prawa międzynarodowego".

Wykład odbędzie się dzisiaj, tj. 30.03.2017 r. w siedzibie Instytutu Słowackiego, ul. Krzywe Koło 12/14a w Warszawie o godzinie 17:30.

Zachęcamy do przyjścia miłośników Słowacji, historii, prawa.

"Na terenach pogranicznych często dochodzi do sytuacji, które powodują różnorakie skutki polityczne lub ekonomiczne. Do tej kategorii wydarzeń można zaliczyć Zastaw spiski (większość mieszkańców zastawionych 16 miast była pochodzenia słowackiego), który miał nie tylko ogromny wpływ na stosunki międzynarodowe między Królestwem Węgier a Polską, ale również kształtował dzieje polityczne i kulturalne tego regionu przez 360 lat. Można zatem spokojnie stwierdzić, że taki stan nie znajduje analogii w dziejach Europy i stanowi pewnego rodzaju precedens w ramach ówczesnego prawa międzynarodowego".

**********
Lecture about "Spis towns pledge" in Slovak Institute in Warsaw today at 5:30 p.m."
**********