Nawigacja

Ostatnie artykułyINSTYTUT SŁOWACKI/ WARSZAWA

Rudeboy/ Bielsko-Biała


- 02.06.2017 - Backfliping Dog, Six-Score
- 03.06.2017 - Rap&Roll Festival
- 05.06.2017 - Moka Only
- 09.06.2017 - Shvpes
- 10.06.2017 - Helroth, Radogost, Runika, River of Time
- 12.06.2017 - Void Inn, Skandal
- 16.06.2017 - Pro8l3m, Włodi
- 19.06.2017 - Sepultura
- 22.06.2017 - Afu-Ra
- 23.06.2017 - BB Froggers, Paranoica, Borderline, Demeted
- 30.06.2017 - Booze & Glory
- 01.07.2017 - Nuclear, Conflicted, Nuclear Holocaust, Consumer

- 22.07.2017 - Walk + Czad Party

- 28.07.2017 - Animus Mortis

- 29.07.2017 - Skapearda & Kompromitacja

Irek Dudek gościem specjalnym na nowej płycie Grzegorza Kapołki!

MuzykaPremiera „5th Avenue Blues” - piątego, bluesowego albumu tria Grzegorza Kapołki – zbliża się wielkimi krokami. Pora uchylić kolejnego rąbka tajemnicy: na płycie gościnnie zagrał jeden z najlepszych polskich bluesmanów, dyrektor Rawa Blues Festival – Irek Dudek.

- Znamy się prywatnie i zawodowo od ponad trzech dekad, zresztą big band Irka to pierwszy bluesowy zespół, który widziałem na koncercie i zrobił wówczas na mnie ogromne wrażenie. Cieszę się, że zgodził się zagrać na mojej płycie – mówi Grzegorz Kapołka. Partie harmonijki ustnej w wykonaniu Irka Dudka będzie można usłyszeć w instrumentalnym utworze „Jungle Blues”.

To drugi z gości specjalnych, którzy pojawią się na „5th Avenue Blues”. W kompozycji „Na zawsze” zaśpiewał Maciej Lipina. Utwór będzie promował płytę, pod koniec lutego został do niego nakręcony teledysk, za plan klipu posłużyła między innymi zabytkowa dzielnica Katowic – Nikiszowiec.

**********
Irek Dudek - special guest on the new album of Grzegorz Kapołka.
**********


Świetliki zagrają w marcu w Poznaniu!

MuzykaW imieniu PW Events zapraszamy na koncert zespołu ŚWIETLIKI - zespołu brutalnych doświadczeń, który odbędzie się 9.03.2017 w klubie Blue Note w Poznaniu.

Otwarcie drzwi: 18:30, start: 19:30

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

Więcej o zespole i biletach w rozwinięciu newsa.

**********
Świetliki will play in Blue Note Club in Poznań on 09.03.2017.
**********


130 czytań

Bartas Szymoniak - dzisiaj premiera albumu "Alarm"

MuzykaDzisiaj, 01 marca 2017 swoją oficjalną premierę ma najnowsza płyta Bartasa Szymoniaka zatytułowana "Alarm".

Płyta z tekstami poetów Pokolenia Kolumbów ukaże się nakładem SP Records. Album promuje singiel "Portret"

Utwór, podobnie jak i pozostałe kompozycje na płycie, nagrany został jedynie za pomocą aparatu mowy Artysty z towarzyszeniem gitary Michała Parzymięso. Metoda ta, nazwana przez Bartasa BEATROCKIEM, jest unikatowa na światową skalę.

Link do utworu "Portret".

**********
Bartas Szymoniak - official release day of the new album "Alarm" today.
**********


Nadzieja brytyjskiego bluesa zagra na Rawie!

MuzykaKris Barras z wyglądu bardziej przypomina przedstawiciela nurtu hc punk niż bluesmana: imponujące tatuaże, długa broda, krótko ścięte włosy. Kiedy jednak bierze do ręki gitarę i wydobywa z niej pierwsze dźwięki, od razu wiadomo, że mamy do czynienia z muzykiem, który po prostu czuje bluesa.

Artysta ma w swojej dyskografii dwa albumy. Pierwszy podpisany był mało odkrywczym tytułem „Kris Barras Band” i został wydany własnymi siłami. Drugi - „Lucky 13” - z wiosny ubiegłego roku miał już należytą promocję i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony mediów, jak i fanów bluesa, co przełożyło się (i przekłada nadal) na radykalny wzrost liczby koncertów.

Jesienią Kris Barras i jego zespół po raz pierwszy odwiedzą Polskę. Koncert na 37. Rawa Blues Festival będzie jego jedynym koncertem w naszym kraju podczas tournée promującego płytę „Lucky 13”.
Barras to druga z ogłoszonych zagranicznych gwiazd tegorocznego festiwalu. Dołączył tym samym do amerykańskiego wirtuoza gitary Sonny'ego Landretha. Kolejne nazwiska – już wkrótce!

Zobacz wideoklip Krisa Barras do utworu "Rock 'n' Roll Running Through My Veins".

**********
Kris Barras will play on the Rwa Blues Festival this year.
**********


Recenzja książki "Małe życie" H.Yanagihary

LiteraturaDzisiaj nasz dział recenzji książkowych powiększył się o recenzję jednej z "najgłośniejszych książek Ameryki" w 2015 roku, czyli powieści "Małe życie", której autorką jest amerykańska pisarka Hanya Yanagihara.

Na ponad ośmiuset stronach autorka opisała przyjaźń i miłość między czwórką znajomych. Poznali się na studiach, w przyjaźni wytrwali do samego końca. To historia przyjaźni, ale przede wszystkim historia życia z traumą, z piętnem, jakie na życiu jednego z bohaterów wywarło molestowanie seksualne w młodym wieku. To znakomicie napisana książka o bardzo trudnych sprawach.

Recenzję można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Jude przeszedł w swoim życiu bardzo wiele. Od najmłodszych lat był wykorzystywany fizycznie i psychicznie, co spowodowało, że zamknął się w sobie, zamknął się na innych, swoje problemy rozładowywał tnąc się żyletkami. Nawet wtedy, kiedy spotkał prawdziwą przyjaźń i prawdziwą miłość, nie potrafił sobie z nimi poradzić. Sam sobie wmawiał, że nie da rady, sam był na siebie wściekły, że niszczy wszystko i wszystkich wokół siebie, ale nie był w stanie zmienić swojej natury. Nie był wstanie zmienić autodestrukcyjnych działań."

**********
Review of the book "Małe życie" (A Little Life) by Hanya Yanagihara.
**********


Dżem na Torwarze - radość z dozą melancholii

MuzykaDział relacji z koncertów na naszej stronie powiększył się dzisiaj o relację, a właściwie krótki opis doznań, jakie spotkały naszego recenzenta podczas warszawskiego koncertu zespołu Dżem.

Dokładnie 05.02.2017 roku, w warszawskiej hali Torwar grupa Dżem dała aż dwa koncerty. Mieliśmy okazję być na drugim z tych koncertów. Radość, wzruszenie i... smutek pozostają z nami do dziś.

Zachęcamy do przeczytania krótkiej relacji z koncertu, która dostępna jest pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Kiedy udawałem się na koncert zespołu na warszawski Torwar nie wiedziałem jeszcze, jak zareaguję, bałem się, że może z jakiegoś powodu nie odnajdę się w tym miejscu, z tymi ludźmi, z tą muzyką. Może w niewłaściwy sposób odbiorę obecny skład grupy, obecne interpretacje utworów. Tymczasem… już od pierwszych kawałków (spędzonych jeszcze w oczekiwaniu na oddanie kurtki do szatni!) zaczynał pojawiać się we mnie dziwny nastrój, który pogłębił się już zupełnie, gdy znalazłem się na sali."

Dziękujemy firmie Wagart za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

**********
Our report about Dżem's concert in Warsaw.
**********


Maciej Lipina gościem na płycie Grzegorza Kapołki

Muzyka„Na zawsze” - to utwór, który będzie promował nowy album śląskiego wirtuoza gitary Grzegorza Kapołki. Autorem tekstu oraz wykonawcą partii wokalnych jest Maciej Lipina, dobrze znany fanom bluesa i rocka z występów w spektaklu „Skazany na bluesa”.

- Chciałem żeby na płycie pojawił się chociaż jeden utwór z partią wokalną, który pociągnąłby ten materiał. Wiadomo, że z instrumentalną muzyką trudno trafić na anteny rozgłośni radiowych. Cieszę się z udziału Maćka w sesji, bo to naprawdę młody, utalentowany artysta. Utwór z jego udziałem jest spójny z koncepcją płyty i na pewno wzbogaci kolorystycznie jej oblicze – mówi Grzegorz Kapołka.

Maciej Lipina - „polski John Mayer”, jak określił go ceniony producent Wojciech Olszak - rozpoczynał profesjonalną karierę muzyczną w zespole Ścigani (laureaci wielu festiwali rockowych i bluesowych, zdobywcy dwóch statuetek „Super Hitu” w programie „Hit Generator” emitowanym niegdyś w telewizyjnej „Dwójce”). Od 2014 roku wciela się w rolę charyzmatycznego wokalisty Dżemu Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, cieszącym się ogromną popularnością nie tylko na deskach macierzystego Teatru „Śląskiego”, ale również na scenach w całej Polsce.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Maciej Lipina will sing on the new album of Grzegorz Kapołka.
**********


120 czytań

"Pokolenia" - recenzja w dziale filmowym

FilmW naszym dziale filmowym ukazała się dzisiaj recenzja nowego filmu Janusza Zaorskiego, zatytułowanego "Pokolenia".

To film wyjątkowy w dotychczasowej twórczości tego znakomitego reżysera, to film wyjątkowy w ogóle historii kina. Składa się bowiem z fragmentów różnych filmów, które w sumie tworzą niezwykle wciągającą, poruszającą historię Polski od II wojny do lat 80. XX wieku.

Naszą recenzję można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: Film jest opowieścią pana Janusza o polskiej historii, w roli przewodnika po polskim „piekle”, odpowiednikiem Wergilego reżyser wyznaczył Zbigniewa Cybulskiego, który na chwilę „opuszcza” świat ekranowy, by zabrać nas na wspólną wycieczkę po polskich filmach, by poprowadzić nas przez - widzianą poprzez filmowe kadry – historię Polski.

**********
Review of the movie "Pokolenia" by Janusz Zaorski.
**********


De Łindows i TEDE... w Rudeboy'u

MuzykaW najbliższy weekend na deskach Rudeboy’owej sceny wystąpią: w piątek - De Łindows w towarzystwie Pull The Wire i World Histery X, w sobotę TEDE promujący swój nowy album Keptn’.

17.02.2017 w Rudeboy Club solidna dawka punk rock'a - De Łindows (punk rock – Katowice), Pull The Wire (Punk Rock Żyrardów) i World Histery X (Hc/Punk Gliwice)!
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

Już 18.02.2017 w Rudeboy Club odbędzie się premierowy koncert TEDE w Bielsku-Białej promujący album Keptn', którego premiera odbyła się 2 grudnia 2016 roku! Start: 20:00 , bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu. Wstęp bez ograniczeń wiekowych.
Wydarzenie na FB.

**********
De Łindows and TEDE will play in RudeBoy CLub in Bielsko-Biała this weekend.
**********


Strzemiński i jego uczniowie - wrażenia ze spaceru do galerii

WystawaNa fali filmu "Powidoki" A.Wajdy, warszawska Piękna Gallery przygotowała ciekawą wystawę, zatytułowaną "Powidoki awangardy. Strzemiński i uczniowie".

Pod koniec stycznia wybraliśmy się zatem na kolejny spacer, by pierwszy raz odwiedzić tę galerię. Prac Strzemińskiego jest niewiele, za to ciekawych prac jego uczniów całkiem sporo i to bardzo interesujących.

Wrażenia ze spaceru prezentujemy pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Prezentowana w galerii wystawa została zatytułowana „Powidoki awangardy. Strzemiński i uczniowie”, a za motto przyjęła fragment o powidokach, zaczerpnięty z „Aspektów rzeczywistości” Strzemińskiego. Jak wspomniałem wyżej, prac głównego bohatera jest zaledwie kilka, parę szkiców bardziej, niż gotowych rysunków i trzy tempery „Kłosy”, „Żniwiarki”, „Pejzaż”. Bardzo niewiele, do tego ze śladową ilością charakterystycznych dla niego powidokowych „puzzli”. Ale i na tych niewielkich pracach da się wyłapać niesamowitą moc jego talentu, niesamowitą, tajemniczą, wyjątkową kreskę."

**********
Our report from the "Powidoki awangardy. Strzemiński i uczniowie" exhibition in Piękna Gallery in Warsaw.
**********


"Calineczka dla dorosłych" - wieczór podczas ferii na scenie Teatru Powszechnego

TeatrSpektakl "Calineczka dla dorosłych" będzie grany przez połączone siły Teatru Montownia Teatr Montownia i Teatru Papahema na dużej scenie Teatru Powszechnego w Warszawie w dniach 16 i 17 lutego 2017 r. o godz. g. 19:30

Pierwsze słowa baśni o Calineczce silnie uruchamiają wyobraźnię współczesnego dorosłego odbiorcy: „Była sobie pewnego razu kobieta, która bardzo, bardzo pragnęła mieć malutkie dziecko, ale nie wiedziała, skąd je wziąć.” Medycyna skutecznie służy dziś pomocą w podobnych sytuacjach. I to bynajmniej nie za pośrednictwem zasadzonego w doniczce ziarenka jęczmienia… Podobnie przygody małej, bezbronnej dziewczynki, opis jej kolejnych spotkań z Ropuchem, Motylem, Chrabąszczem, Myszą, Szczurem i Jaskółką – ich opis i to, co on pomija stanowią inspirujący punkt wyjścia do opowiedzenia alternatywnej wersji historii Calineczki, czyli spektaklu o tym, co baśń Andersena skrzętnie w sobie ukrywa.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
"Calineczka dla dorosłych" will be played in Teatr Powszechny in Warsaw on 16th and 17th of February 2017.
**********


147 czytań

Leni Stern zagra w kwietniu na Aquanet Jazz Festival

MuzykaW ramach Aquanet Jazz Festival w dniu 06.04.2017 r. na deskach Piano Baru w Poznaniu pojawi się Leni Stern. Początek koncertu o godz. 20:00.

Leni Stern należy do najbardziej kreatywnych gitarzystek jazzu. Absolwentka Berklee School Of Music w Bostonie; już w czasie studiów koncertowała z własnym trio, które wigoru nabrało na początku lat 80-tych, gdy pracę z muzykami podjął Mike Stern (gitarzystka jest żoną Mike'a). Już wtedy porównywano wirtuozerię gry Leni Stern do najwybitniejszych gitarzystów jazzu, szukając analogii u Pata Metheny'ego i Johna McLaughlina.

"Znamienny dla młodej artystki okazał się czas, gdy zbliżyła się do muzyki Milesa Davisa oraz kręgu jego muzyków - rekomenduje koncert Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - Choć sama nie koncertowała z Milesem, to poprzez wspólne sesje Mike'a Sterna z grupami Davisa miała bezpośredni kontakt z "dworem Milesa" i była świadkiem powstawania legendarnych albumów trębacza. Zawsze starannie dobierała repertuar oraz współpracujących muzyków: w jej zespołach grali najwybitniejsi jazzu: Bill Frisell, Paul Motian, Hiram Bullock, Bob Berg, Dennis Chambers, David Tronzo, Don Alias, Michael Brecker...".

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Leni Stern will play in Poznań on 06.04.2017.
**********


133 czytań

Woman In Black zaśpiewa na na Walentynki!

MuzykaPrzypominamy, że w najbliższy wtorek, 14 lutego 2017 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się walentynkowy koncert Sashy Strunin.

Wokalistka wystąpi na scenie w towarzystwie amerykańskiego trębacza Gary'ego Guthmana oraz znakomitych polskich muzyków: Filipa Wojciechowskiego (fortepian), Pawła Pańty (kontrabas), Pawła Dobrowolskiego (perkusja), Michała Milczarka (gitara), Marcina Kajpera (saksofon) i Jacka Namysłowskiego (puzon).

Płyta „Woman In Black” to wynik zderzenia dwóch osobowości – utalentowanej wokalistki i Gary Guthmana, światowej sławy jazzmana (współpracującego z takimi sławami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Bee Gees czy Michael Bublé). Klasyczne kompozycje Guthmana w połączeniu z osobistymi tekstami tworzą muzyczną opowieść o przemianie Sashy w charyzmatyczną i świadomą siebie artystkę.

Bilety: 50 zł

**********
Sasha Strunin will sing in Warsaw on Valentine's Day.
**********


Koncert Keb' Mo' w sieci!

Muzyka30 września ubiegłego roku, Keb' Mo' dał niezwykły koncert w Sali Koncertowej NOSPR. Amerykański artysta był jedną z gwiazd 36. Rawa Blues Festival. Trzykrotny laureat Grammy zaprezentował swoje kompozycje w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie przez Krzesimira Dębskiego. Kto w ostatni weekend września nie dotarł do Katowic – będzie miał okazję, by poczuć atmosferę tamtego wyjątkowego wieczoru. Do sieci trafił właśnie pełny zapis koncertu i to z audiofilską jakością dźwięku!

Koncert na Rawie Blues był spełnieniem marzeń jednego z najlepszych współczesnych bluesmanów. - Od paru ładnych lat chciałem zrobić coś takiego: zagrać moje utwory z dużą orkiestrą symfoniczną – przyznawał artysta. Inspiracją dla muzyka – czego nie ukrywał - był projekt Symphonic Blues Irka Dudka sprzed dwóch dekad.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
See the lat year's Keb' Mo' concert ont the 36 Rawa Blues Festival - link.
**********


135 czytań

"Wąsy" już dzisiaj w Och-Teatrze

TeatrPrzypominamy, że już dzisiaj, 10.02.2017 o godz. 19:30 w warszawskim Och Teatrze odbędzie się spektakl, zatytułowany "Wąsy".

Sztuka „Wąsy” została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. Dzieje się w równoległej rzeczywistości nad morzem, gdzie grillują cztery małżeństwa, spędzając tam kolejne wakacje. Sztukę „Wąsy” może zagrać od czterech sztuk aktorów, obojętnie jakiej płci, byle tylko wąsy mieli. W przypadku tej realizacji, której reżyserem będzie sam autor sztuki, wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki.

**********
Performance "Wąsy" (Moustache) will be played in Och-Teatr in Warsaw today.
**********


Wystawa i promocja książki w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na wernisaż wystawy ceramiki Márii Banášovej "Jak dwie krople wody". Wernisaż odbędzie się w siedzibie IS w Warszawie, przy ul. Krzywe Koło 12/14a.

"Máriá Banášová pracuje wyłącznie z gliną. Modeluje ją, delikatnie glazuruje, a po pierwszym wypaleniu często uzupełnia drobne szczegóły delikatnym kolorem lub złoceniem. W efekcie powstaje kamionka - niezwykła i naturalna, przywołująca odniesienia do początków wszelkich cywilizacji, do śródziemnomorskich kultur, jak i do dzieł wielkich twórców europejskiej moderny."

Zaraz po wernisażu, o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie z Jozefem Banášem - autorem książki "Strefa entuzjazmu. Dramatyczna historia przyjaźni i miłości 1968-2008", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Beskidy, w przekładzie Izabeli Zając.

**********
Vernissage of the xxhibition of ceramics by Máriá Banášová and promotion of the book "Strefa entuzjazmu" by Jozef Banáš in Slovak Institute in Warsaw today.
**********


Transsexdisco ujawnia datę premiery nowej płyty!

Muzyka24 lutego 2017 nakładem SP Records ukaże się najnowsza płyta zespołu Transsexdisco zatytułowana „Surreal”.

Nowy album zawiera 13 premierowych kompozycji, mówiących o postrzeganiu rzeczywistości, z którą każdy z nas się zderza. Opisują wewnętrzne odczucia człowieka, który próbuje odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Teksty piosenek poruszają społeczne relacje międzyludzkie ale skupiają się także na intymnych sferach damsko-męskich. Teksty w połączeniu z melodyjnymi gitarami i syntezatorami tworzą pop-rockowy klimat.

Nowy album zapowiada singiel zatytułowany "Nie znikam".
Słowa: Damian Lange, muzyka: Damian Lange, Krystian Zemanowicz, Paweł Łach, Marcin Matyszewski.

Zespół Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange.

**********
New Transsexdisco album „Surreal” will be released by SP Records on 24.02.2017.
**********


Abraham Ostrzega - wystawa w Zachęcie

Wystawa"Abraham Ostrzega" to tytuł jednej z wystaw prezentowanych obecnie w warszawskiej galerii Zachęta.

Wystawa to wyjątkowa pod kilkoma względami. Byliśmy, obejrzeliśmy, zatem ostrzegam, informujemy, zachęcamy.

Naszą krótką relację można od dzisiaj przeczytać pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Kiedy dostrzeżemy plakat z napisem „Abraham Ostrzega”, natychmiast pojawiają się pytania: kto, dlaczego, przed czym nas ostrzega? Kiedy zbliżymy się do plakatu, doczytamy, że zapowiada on nową wystawę w Zachęcie. Natychmiast nabiera się zatem podejrzeń, że będzie to wystawa prac związanych z biblijnym Abrahamem, a w każdym razie nawiązującymi do słynnej historii Abrahama i jego syna."

**********
Our report from the "Abraham Ostrzega" exhibition in Zachęta Gallery in Warsaw.
**********


Dwie promocje "The Cosmopolitans"

LiteraturaDzisiaj na naszej stronie ukazała się krótka relacja z dwóch promocji książki "The Cosmopolitan", które miały miejsce w budynku Cosmopolitan (grudzień 2016) i księgarni "Czuły Barbarzyńca" (styczeń 2017).

Obie promocje były szansą nie tylko zapoznania się z tą ciekawą książką, zawierającą wywiady przeprowadzone przez panią Marzenę Mróz z wybitnymi Polakami, ale też bezpośredniego spotkania z kilkoma z przepytanych gości.

Naszą relację można przeczytać pod tym linkiem.

**********
"The Cosmopolitans" - two meetings with interesting people.
**********


Gwiezdne Wojny Koncertowo - podwójny koncert w Krakowie

MuzykaW związku z bardzo dużym zainteresowaniem koncertem – 19 marca 2017 w ICE Congress Centre w Krakowie odbędą się dwa wydarzenia GWIEZDNE WOJNY KONCERTOWO! Pierwsze o godzinie 16:00 drugie o 19:00!

Do składu wykonawców dołączył 20-osobowy chór Vivid Singers, który sprawi, że muzyka z filmowej sagi zabrzmi jeszcze potężniej!

**********
Producenci i twórcy projektu Queen Symfonicznie zapraszają na wyjątkowe koncerty w Centrum Kongresowym ICE Kraków - 19 marca 2017!

‘Gwiezdne Wojny Koncertowo’ to multimedialne show w wykonaniu Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej i orkiestry Alla Vienna oraz chóru Vivid Singers, pod dyrekcją Adama Klocka. Wzbogacone o niezwykłe wizualizacje i znakomitą grę świateł.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Gwiezdne Wojny Koncertowo (Star Wars in Concert) - two concerts in Kraków on 19.03.2017.
**********


130 czytań