6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

LiteraturaZapraszamy na wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków! Już po raz szósty we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy od 28 do 30 lipca!

Spotkania autorskie
Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy dużo czytają oraz tych, którzy po książki sięgają zdecydowanie zbyt rzadko. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W pięknym i lubianym miejscu, na Bulwarach Nadmorskich, czekamy na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel, jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, poeta i tłumacz, Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych, jedna z najciekawszych pisarek, które zaistniały na polskim rynku w ciągu ostatnich lat oraz Artur Domosławski, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału, Mariusz Czubaj, laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, z pewnością kolejny już raz zaskoczy miłośników tego gatunku. To może być spotkanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Więcej w rozwinięciu newsa.


**********
6. Nadmorski Plener Czytelniczy in Gdynia.
**********


53 czytań

Metal UP! - trwa zbieranie zamówień pierwszego numeru

Agencja Metal MundusZ wielką radością przypominamy, że rozpoczęliśmy zbieranie zamówień na pierwszy numer magazynu METAL UP!

METAL UP! to kolorowe, drukowane na kredowym papierze okładki (a na nich Lenny Rutledge z Sanctuary i Dan Watson z Hexx) i 98 czarno – białych, drukowanych na dobrym papierze, stron, na których znalazło się 21 wywiadów, artykuły: „Zmartwychwstanie” Dana Watsona o reaktywacji Hexx oraz „Śladami Nosferatu” Tomka Woźniaka o zespole Helstar, relacje z koncertu zespołów Stormtrooper, Stampede i Lautrec w Bristolu, autorstwa Gerriego Lemmensa oraz festiwalu Keep It True XX, autorstwa Roberta Grzesiaka i wreszcie 53 recenzje płyt.

Zamówienia można składać pisząc pod e-mail: shop@metalmundus.pl
Cena jednego egzemplarza: 15.99 PLN
Cena przesyłki pocztowej (list polecony) – 7:00 PLN
Zachęcamy również do korzystania ze sklepu Metal Mundus - http://sklep.metalmundus.pl

UWAGA: Realizacja zamówień od 01.08.2017 roku.

**********
The first number of printed Metal Up! magazine will be available since 01.08.2017. Inside it you will find interviews (in Polish language only) with Sanctuary, Attacker, Hexx, Arduini/Balich, Chaser, Dang, Dark Forest, Millenium, Night Demon, Spell, Fraser Edwards and with Polish bands: Axe Crazy, Deathinition, Divine Weep, Hellias, Internal Quiet, Monasterium, Planet Hell, Sautrus, Thunderwar and Closterkeller. Price: 5 EUR + cost of shipping
**********


Finał Ogrodów Muzycznych w Warszawie

MuzykaJuż dziś o 19:00 na Zamku Królewskim w Warszawie ostatni festiwalowy Wieczór Estoński - wystąpią: chór gregoriański Vox Clamantis i Sven Grünberg, guru estońskiego rocka progresywnego (lider pierwszej w tym nurcie w Związku Radzieckim kapeli Mess) i muzyki elektronicznej.

Chór Vox Clamatnis jest współzdobywca nagrody Grammy 2013 za najlepsze nagranie chóralne dla albumu "Arvo Pärt: Adam's Lament".

W programie dzisiejszego koncertu znajdą się kompozycje Arvo Pärta (m. in. z w/w płyty), Tõnisa Kaumanna, Svena Grünberga oraz średniowieczne antyfony. Będzie to połączenie śpiewu z muzyką tria muzycznego, elektroniki i wizualizacji.

A już w najbliższą środę 26.07. o godz. 19:00 wielki finał Ogrodów Muzycznych z Mariuszem Patyrą, polskim wirtuozem skrzypiec mieszkającym na stałe w Niemczech. Jest on pierwszym Polakiem, zdobywcą Premio Niccolò Paganini (2001). Towarzyszyć mu będzie Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Dodatkowo w programie festiwalu:
25 VII, 19:00 - Film: Historia muzyki odc. IV Współczesność / 1 godz. 30 min.
Gość wieczoru: Mateusz Matyszkowicz – dyrektor TVP Kultura i TVP1

26 VII, 10:00 i 11:30 - Dziecięce Ogrody Muzyczne – Indie
Spotkania dla dzieci do 12 lat w ramach "Lata w mieście" (wstęp wolny)

**********
Final concerts of "Ogrody Muzyczne" in Warsaw"
**********


METAL UP! - nowy drukowany magazyn dla miłośników tradycyjnego metalu!

Agencja Metal MundusJuż wkrótce miłośnicy tradycyjnych odmian muzyki metalowej będą mogli poczytać o swoich ulubionych zespołach w drukowanym magazynie METAL UP!, który będzie dostępny już w drugiej połowie lipca 2017 r.

METAL UP! to pismo od fanów dla fanów. To klasyczne pismo dla wielbicieli takich rodzajów klasycznego metalu, jak heavy, prog, power, thrash, czy doom.

Już w pierwszym numerze będzie można przeczytać wywiady z zespołami: Sanctuary, Attacker, Chaser, Däng, Dark Forest, Hexx, Millenium, Night Demon i Spell.

Nie zabrakło też wywiadów z polskimi zespołami. Kilkadziesiąt stron zajęły wywiady z grupami: Axe Crazy, Deathinition, Divine Weep, Hellias, Internal Quiet, Monasterium, Planet Hell, Sautrus, Thunderwar.

Lider Hexx – Dan Watson podzielił się z czytelnikami swoimi wrażeniami z koncertu odnowionego zespołu na festiwalu Keep It True.

Ponieważ nie samą tradycją człowiek żyje, w każdym numerze znajdą się też wywiady z zespołami z trochę innej półki. Wreszcie nie zabraknie licznych recenzji i relacji z koncertów.

Wydawcą magazynu jest Agencja Metal Mundus.

Więcej informacji już wkrótce!

METAL UP! – We will up the metal!

**********
Metal Up! - new printed magazine for fans of classical heavy metal music will be available in July 2017.
**********


Bracia Figo Fagot 'Wędkarz Miłości' - premiera teledysku

Muzyka

Z okazji trwających wakacji Bracia Figo Fagot przygotowali dla swoich fanów niespodziankę w postaci teledysku do nowego utworu. Klip do piosenki "Wędkarz Miłości", bo tak zatytułowany jest nowy numer, zabiera nas w świat koszmarów sennych niejednego szczupaka.

Charakterystyczne elementy teledysków Braci Figo Fagot, takie jak piękne kobiety, kipiący z artystów testosteron czy niepowtarzalny image muzyków łączą się tu z pięknem przyrody Stanicy Wędkarskiej Strzyże, nawiązując do tekstu utworu opowiadającego o urokach życia wędkarzy.

Teledysk do "Wędkarza Miłości" obejrzeć można na oficjalnym kanale Youtube
SP Records pod tym linkiem.

No to myyyyk!

Muzyka: Bartosz Walaszek, Piotr Połać, słowa: Piotr Połać

**********
New video clip of Bracia Figo Fagot - link.
**********


Stand-Up powrócił nad Wisłę

TeatrZapraszamy na dwa spotkania ze stand-upem nad Wisłą - Cud nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej
).

- Stand-up nad Wisłą vol. 7 (12 lipca, środa, godz. 20): Michał Kutek i Maciej Buchwald

Michał Kutek - z wykształcenia prawnik, z zamiłowania komik, z rozpędu improwizator. Za pomocą komedii daje upust narastającym w nim od zawsze frustracjom. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Występuje od 2014 roku. Połowa duetu kopanie leżącego.

Maciej Buchwald - reżyser filmowy, komik, scenarzysta, członek grupy Teatru Improwizowanego Klancyk.
Autor nagradzanych filmów i teledysków. Połowa duetu Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem. Nie dzieli spraw na smutne i wesołe, wszystko zdaje mu się jednym, wielkim egzystencjalnym przypałem.

**********
- Stand-up nad Wisłą vol 8 (19 lipca, środa, godz. 20): A. Syrek-Dąbrowski i B. Krajewski


Antoni Syrek-Dąbrowski - komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Poza stand-upem zajmuje się także improwizacją komediową, której uczył się od mistrzów tej formy w szkole w Chicago.

Błażej Krajewski - komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-upperów.
Przez lata pasjonował się dubbingiem. Dzięki temu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci. Niestety jest jeden głos, którego nie potrafi naśladować. Głos syna, z którego rodzice są zadowoleni.

Uwaga: wstęp wolny!

**********
Stand-up upon the Vistula. One show today, the second on the next Wednesday!
**********


Relacja z koncertu Katolub Orchestra i The Ukelele Orchestra Of Great Britain w Lublinie

Muzyka

W ostatni weekend w Lublinie odbywał się Festiwal "Wschód Kultury - Inne Brzmienia", podczas którego, w niedzielę 09.lipca wystąpiły dwa niezwykle ciekawe zespoły: Katolub Orchestra oraz The Ukelele Orchestra Of Great Britain.

Nie mogliśmy nie skorzystać z takiej okazji, przybyliśmy do Lublina i oddaliśmy się przyjemności słuchania wspaniałej muzyki oraz oglądania w akcji niesamowitych Brytyjczyków.

Nasza relacja z koncertu jest już dostępna pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Po piętnastominutowej przerwie na scenę wkroczyły dwie damy i kilku dżentelmenów dzierżący w dłoniach „miniaturowe gitary”. I się zaczęło! Bo koncert The Ukulele Orchestra of Great Britain to prawdziwy szoł przez duże „s”. To, co artyści wyprawiają na swoich intrumentach, w połączeniu ze znakomitym śpiewem oraz licznymi żartami powoduje, że słucha się i ogląda ich koncertu z ustami rozciągniętymi od ucha do ucha."

**********
Our report from the concert of Katolub Orchestra and The Ukelele Orchestra Of Great Britain in Lublin.
**********


The Horrors wydaje album "V"

Muzyka

Formacja The Horrors zapowiedziała premierę piątego albumu - płytę zatytułowaną V wyprodukował Paul Epworth, znany ze współpracy z Adele (m.in. "Skyfall"), a także FKA Twigs, London Grammar, Crystal Castles i The Rapture. Artworkiem zajął się artysta i reżyser Erik Ferguson. Płyta ukaże się 22 września 2017 r.

Na liście utworów znajduje się niedawno wydany singiel "Machine", którego okładka wzbudziła na chwilę podejrzenia o plagiat pracy Jesse Kandy, które artysta obalił w oficjalnym oświadczeniu, stając po stronie zespołu.
Tracklista: 1. Hologram, 2. Press Enter to Exit, 3. Machine, 4. Ghost, 5. Two Way Mirror, 6. Weighed Down, 7. World Below, 8. Gathering, 9. It’s a Good Life, 10. Something to Remember Me By

Wraz z zapowiedzią krążka The Horrors ujawnili daty trasy koncertowej po Europie. W Polsce zespół będzie można usłyszeć na żywo 2 września w Łodzi podczas festiwalu Domoffon, gdzie wystąpi jako główna gwiazda imprezy.

**********
The Horrors - new album "V" in September. Band will play on Domoffon Fest in Łódź on 02.09.2017.
**********


Recenzja filmu "W starym, dobrym stylu" na stronie AMM

Film

Jak dobrze rozpocząć wakacje? Najlepiej od dobrego filmu lub książki! To wszak oczywiste!

My rozpoczęliśmy okres wakacyjny od wakacyjnego filmu, amerykańskiej komedii, zatytułowanej "W starym, dobrym stylu", w której główne role zagrało trzech znakomitych aktorów (i to wszyscy juz po osiemdziesiątce!): Michael Caine, Morgan Freeman i Alan Arkin.

Recenzję filmu można już przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Nie pamiętam już kiedy tak dobrze bawiłem się na amerykańskiej komedii. Na filmie z przesłaniem, ale bez nadmiaru moralizowania, bez nudnych, niepotrzebnych dialogów, bez dziesiątek minut zbędnych wypełniaczy. W tym wypadku akcja toczy się niezwykle wartko, co z jednej strony może dziwić (wszak grają sami starsi panowie), z drugiej zaś pokazuje, że podeszły wiek wcale nie musi oznaczać tylko i wyłącznie czekania na pożegnanie ze światem. Można się bawić do końca. Nie tylko można, ale trzeba!"

**********
Review of the movie "W starym, dobry stylu" (Going in style) available on our site.
**********


Zostań nową Jennifer Lawrence! James Newton Howard poszukuje wokalistek do utworu z Igrzysk Śmierci.

Muzyka

Jeden z najbardziej znanych i cenionych kompozytorów filmowych, Amerykanin James Newton Howard, ogłasza casting dla wokalistek, które wystąpią z nim na scenie w Krakowie i Warszawie w ramach trasy "30 lat hollywoodzkiej muzyki".

Koncerty odbędą się w listopadzie.
- 26 listopada 2017 - TAURON Arena Kraków
- 27 listopada 2017 - Hala Torwar, Warszawa

Na scenie, oprócz autora muzyki do najpopularniejszych hollywoodzkich produkcji takich jak: "Igrzyska Śmierci", "Mroczny Rycerz", "King Kong", "Pretty Woman", czy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", zobaczymy chór oraz Czeską Narodową Orkiestrę Symfoniczną.

James Newton Howard poszukuje osób, chcących wykonać jeden z najsłynniejszych filmowych utworów ostatnich lat - "The Hanging tree". Piosenka powstała do trzeciej serii, bijącego rekordy popularności filmu Igrzyska Śmierci i oryginalnie została wykonana przez odtwórczynię głównej roli, aktorkę Jennifer Lawrence.

Jeśli potrafisz śpiewać i marzysz o występie na wielkiej scenie - to konkurs dla Ciebie! Do wygrania występ u boku wybitnego kompozytora muzyki filmowej w towarzystwie jednej z najlepszych europejskich orkiestr symfonicznych! Po zapoznaniu się z regulaminem, swoje zgłoszenie należy przesłać przez specjalnie przygotowaną stronę http://www.jamesnewtonhoward.com/competition/ załączając nagranie z własną wersją piosenki. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. James Newton Howard osobiście dokona wyboru dwóch wokalistek, które zaśpiewają w listopadzie w Krakowie lub w Warszawie.

Film promocyjny - link

**********
James Newton Howard searches for female vocalist, who will sing with him in Kraków and Warsaw in November 2017!
**********


Bukareszt - miasto pamięci

LiteraturaNa początku czerwca w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się promocja książki zatytułowanej "Bukareszt. Miasto pamięci. Przewodnik".

Książkę napisali studenci i byli studenci historii UW w ramach programu "Pamięć o totalitaryzmach w przestrzeni miejskiej". Ukazano zatem w niej stolicę Rumunii przez pryzmat jej historii, której elementy w postaci architektury i dzieł sztuki tworzyły w przeszłości i tworzą współczesną tkankę tego miasta.

Ponieważ udało nam się być na promocji, a potem przeczytać książkę, zachęcamy do działu recenzji książkowych, by zapoznać się z naszymi wrażeniami, zarówno ze spotkania, jak i lektury.

Fragment recenzji: "Jeśli ktoś chciałby zacząć swoją przygodę z Rumunią, może, a nawet powinien sięgnąć do tego przewodnika, bo zachęci go do bezpośredniego kontaktu z tym krajem, otworzy oczy na wiele spraw, zniszczy też wiele (a pewnie kilka nowych stworzy) stereotypów. Będzie znakomitą trampoliną do dalszych, bardziej szczegółowych poszukiwań i przemyśleń."

**********
Review of the book "Bukareszt. Miasto pamięci. Przewodnik"
**********


Wernisaż wystawy Miroslava Knapa w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego zapraszamy na wernisaż wystawy Miroslava Knapa "Kolorowe marzenia", który odbędzie się dzisiaj w siedzibie IS o godzinie 17:30.

"Prace Miroslava Knapa są przykładem oryginalnej twórczości plastycznej.(...) Autor czerpie z naturalnych źródeł oraz duchowych inspiracji, które materializuje w formy i kształty opierające się o prawdziwy raj fantazji i labirynt jego snów. Wszystko to za pomocą trudnych technologicznie zabiegów oraz profesjonalnego mistrzostwa, które z jego grafik i obrazów czynią dzieła pełne nowego mistycyzmu i spokoju, jak również moralnego przesłania i myśli, tworzących przestrzeń do zamyślenia się i medytacji.

**********
Vernissage of the exhibition of Miroslav Knap - "Kolorowe marzenia" in Slovak Institute in Warsaw today!
**********


Juliusz Cezar po angielsku

TeatrDzisiaj na naszej stronie pojawiła się recenzja szekspirowskiej sztuki "Juliusz Cezar", granej przez The Royal Shakespeare Company, którą miłośnicy teatru mogli obejrzeć w warszawskim Multikinie.

Prezentowanie transmisji dzieł granych przez brytyjskiej teatry w Multikinie to pomysł ze wszech miar znakomity. Właściwie to jedyny sposób dla tak zwanych zwykłych zjadaczy chleba, żeby zobaczyć, jak się gra w brytyjskich teatrach. A gra się znakomicie!

Udowodniła to właśnie sztuka "Juliusz Cezar", którą mieliśmy okazję obejrzeć w ubiegły czwartek. Nasze wrażenia opisane zostały pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "I wreszcie sprawa chyba najważniejsza, a mianowicie pytanie: czy w celu realizacji idei wolności (która przecież też może być różnie interpretowana), można popełnić zabójstwo? Czy wolność i demokracja zdobyta po trupach jest jeszcze wolnością i demokracją? Myślę, że jeszcze kilka innych pytań można by postawić po obejrzeniu tej sztuki. Ale i te już wystarczą na długie wieczorne rozmyślania. Zwłaszcza, że odniesień do współczesnej rzeczywistości też można wskazać bez liku!


**********
Our review of the "Julius Ceasar" performance by the RSC.
**********


Nowy singiel zespołu Strachy na Lachy

MuzykaW imieniu SP Records zachęcamy do obejrzenia i posłuchania nowego utworu zespołu Strachy na Lachy, zatytułowanego "Twoje motylki", który dostępny jest pod tym linkiem.

Singiel zapowiada nową płytę Krzysztofa Grabaża Grabowskiego i zespołu Strachy na Lachy, która ukaże się już jesienią.

Przypomnijmy, że zespół ma już na swoim koncie następujące płyty: "Strachy na Lachy" (2003), "Piła tango" (2005), "Autor" (2007), "Zakazane piosenki" (2008), "Dodekafonia" (2010), "Dekada" (2011), "!TO!" (2013).

**********
See the new clip by Strachy na Lachy - "Twoje motylki".
**********


Moka Only i goście... w Rudeboy'u!

MuzykaPierwszy weekend czerwca w Rudeboy’u to: mini tour zespołów Backfliping dog i Six-Score w piątek, pierwsza edycja Rap&Roll Festival w sobotę oraz koncert Moka Only i goście w poniedziałek.

MiniTour zespołów Backfliping dog – BFD oraz Six-Score zawita do bielskiego Rudeboy’a 2.06.2017r.! Backfliping Dog - czeski zespół Punk Hardcore'owy założony w 2003 roku. zespół Six-Score powstał w 2008 roku, kiedy to trzech gości postanowiło odciąć się od polityki tworząc odmienną i niekomercyjną muzykę. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

One2Pablo, wieloletni organizator koncertów hip-hopowych w Bielsku-Białej zaprasza na pierwszą edycję Rap&Roll Festival, która odbędzie się 3.06.2017 roku w bielskim klubie Rudeboy. Rap&Roll Festival zaprezentuje Wam trzech zdolnych i znanych artystów polskiej rap sceny - ŻABSON, RETO i WAC TOJA. Otwarcie bram: 19:00, start: 20:00 wstęp bez ograniczeń wiekowych! Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu, bilety VIP w cenie 80 zł.
Wydarzenie na FB.

Uznany Kanadyjski artysta Hip Hopowego undergroundu - Moka Only - wystąpi w Rudeboy'u 5.06.2017 w ramach trasy Tourchlight Commission! Wraz z nim pojawią się specjalni goście z Kanady: Abstract Artform, DCD, F.R.O.S.T., Jon Drezden, RO.G, King Tats oraz DJ Sandman. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

**********
Moka Only and guests... in Rudeboy!
**********


Sławek Pietrzak apeluje: Tata Kazika kontra Hedora!

MuzykaPoniższy apel przesłał właściciel SP Records, Sławomir Pietrzak.

Moi drodzy, apeluję!
19 maja w ręce fanów Kazika, Kultu i nie tylko trafiła płyta wyjątkowa - "Tata Kazika kontra Hedora". Jest to kontynuacja wcześniejszych wydawnictw - "Tata Kazika" i "Tata 2" Kultu. Kazik Staszewski oraz Kwartet ProForma dokonali rzeczy niezwykłej - odnaleźli nieznane dotąd wiersze Stanisława Staszewskiego i w genialny sposób dopisali do nich muzykę, która porusza, urzeka, zapada w pamięć.

Ta płyta nie powstałaby, gdyby nie upór i zaangażowanie Przemka Lembicza. To on poszukiwał zaginionych wierszy Stanisława Staszewskiego, czuwał nad ich opracowaniem i doprowadził do ich wydania w formie tomiku poetyckiego. Bez jego tytanicznej pracy teksty zawarte na tej płycie nigdy najprawdopodobniej
nie ujrzałyby światła dziennego.

Więcej w rozwinięciu newsa.

*********
The owner of SP Records made an appel to music fans: "Listen to the new album by Kazik and ProForma "Tata Kazika kontra Hedora".
*********


164 czytań

Wernisaż wystawy Tatiany Žitňanovej i Bernadetty Stępień już w czwartek w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego zapraszamy na wernisaż wystawy Tatiany Žitňanovej i Bernadetty Stępień, zatytułowanej „Najlepsze towarzystwo”, który odbędzie w najbliższy czwartek, 01.06.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie o godz. 17:30.

„Obrazy prezentowane przez Tatianę Žitňanovą i Bernadettę Stępień powstały z miłości do zwierząt i chęci podzielenia się tym uczuciem z widzami, a przede wszystkim z dziećmi. Obie artystki o zwierzętach wiedzą bardzo dużo i czują się z nimi związane. Stąd też pomysł na wystawę. Zrodził się bowiem z przyjaźni nie tylko wynikającej z wzajemnego szacunku dla profesjonalizmu, ale także, a może przede wszystkim z miłości do zwierząt, które są zawsze obecne w twórczości obu artystek.

**********
Vernissage of the exhibition of Tatiana Žitňanová and Bernadetta Stępień in Slovak Institute in Warsaw on 01.06.2017.
**********


"Bukareszt. Miasto pamięci" - debata wokół książki

LiteraturaW imieniu Rumuńskiego Instytutu Kultury serdecznie zapraszamy na debatę wokół książki “Bukareszt. Miasto pamięci”.

W debacie "Bukareszt - Warszawa. Miasta pamięci” wezmą udział: dr hab. Błażej Brzostek, dr hab. Kazimierz Jurczak i prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, a poprowadzą ją autorzy przewodnika.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca 2017 roku o godz. 18:00 w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Po debacie zaplanowany jest czas na otwartą dyskusję. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu przewodnika "Bukareszt. Miasto pamięci".

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Discussion about the book "Bukareszt. Miasto pamięci" (Bucarest, the city of the memory) in Instytut Historyczny UW in Warsaw on 05.06.2017.
**********
>

167 czytań

Czerwiec... w Rudeboy'u!

MuzykaDzień Dziecka przez cały miesiąc? Oczywiście! Końcówka maja to koncert I Am Morbid – David Vincent i Tim Yeung - członkowie dawnego Morbid Angel zawitają do bielska!

Czerwiec rozpoczniemy bezpłatnymi warsztatami perkusyjnymi, które poprowadzą Adam Tkaczyk i Bartek Pawlus, koncertami Backfliping Dog i Moka Only oraz pierwszą edycją Rap&Roll Festival.

Połowa czerwca przyniesie koncert SHVPES na otwarcie Rock'n'Roll Tattoo and Piercing, koncert VOID INN, Skandal, a także solidną porcję folk pagan metalu, czyli Helroth, Radogost, Runika, River of Time.

Druga połowa miesiąca to koncert P R O 8 L 3 M i WŁODI, długo wyczekiwana SEPULTURA, Afu-RA, BB Forgers oraz Booze & Glory.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
June in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********


172 czytań

Kazik i Kwartet ProForma - dzisiaj premiera nowego albumu

MuzykaDzisiaj premiera najnowszej płyty zespołu Kazik i Kwartet Proforma, zatytułowanej "Tata Kazika kontra Hedora".

Płyta ukazuje się nakładem wydawnictwa SP Records.

Nowy album Kazika Staszewskiego powstał we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma i zawiera szesnaście utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika.

Singlem promującym album jest utwór "Ta droga była daleka". Wczoraj miał premierę teledysk do tej piosenki. Można go obejrzeć pod tym linkiem.

**********
New album by Kazik & Kwartet ProForma - "Tata Kazika kontra Hedora" available since today!
**********