W sobotę rusza Katowice Music Colours Festival

MuzykaTrwa końcowe odliczanie do pierwszej edycji Katowice Music Colours Festival. Gwiazdą imprezy w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie amerykański czarodziej gitary i charyzmatyczny wokalista w jednej osobie - Eric Gales, często porównywany przez media i fanów dobrej muzyki do legendarnego Hendrixa. Interesująco zapowiada się również sceniczny debiut śląskiej supergrupy P.A.R.K. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Nowy festiwal w kalendarzu imprez Miasta Muzyki UNESCO to gratka dla miłośników muzycznych improwizacji i gitarowej wirtuozerii.

Eric Gales przyjedzie do Katowic w ramach europejskiego tournée promującego wydany w tym roku album „Middle of The Road”. To 18 produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku „tribute”, na których chętnie się udziela). Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B.King. Jednak najczęściej Gales porównywany jest do Jimiego Hendrixa. Z pewnością ma na to wpływ jego niebanalny sposób gry na gitarze - lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków. Eric Gales to zdolny kompozytor, ale na koncertach chętnie sięga również po cudze utwory, które zapisały się złotymi nutami w historii rocka.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Katowice Music Colours Festival will start this Saturday
**********


33 czytań

Recenzja płyty z kompozycjami Karola Tausiga

MuzykaPo długiej przerwie, pojawiła się dzisiaj na stronie Agencji Metal Mundus recenzja płyty z muzyką klasyczną.

Na dobry początek postanowiliśmy podzielić się wrażeniami, jakich dostarcza płyta z kompozycjami Karola Tausiga w interpretacji brazylijskiego pianisty Artura Cimirro, wydana w 2016 roku przez Acte Prealable.

Recenzję można już przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Według mnie, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza „Ungarische Zigeunerweisen”, dzieło łączące w sobie to wszystko, co napisałem powyżej, a więc nostalgię z patosem, delikatność frazowania z popisami technicznymi najwyższych lotów. To także utwór, który raz jeszcze pokazuje niezwykłą umiejętność Tausiga wykorzystywania materiału wyjściowego (ludowego) do tworzenia niepowtarzalnych wariacji, przekształceń, do łączenia klasyki z nowoczesnością."

**********
Our review of the album: Karol Tausig - "Complete Original Piano Works"
**********


Jelonek, Lej Mi Pół i Łydka Grubasa zagrają w grudniu w Krakowie

MuzykaW imieniu Galicji Productionszapraszamy na koncert zespołów: Jelonek, Lej Mi Pół, Łydka Grubasa, który odbędzie się 16.12.2017 w Klubie Kwadrat w Krakowie (ul. Skarżyńskiego 1)

Otwarcie bram - 18:00, start - 19:00
Bilety: przedsprzedaż 40 zł, w dniu koncertu 50 zł

Bilety kolekcjonerskie: - Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8/ - Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1/ - Metal Shop, ul. Długa 17/ - Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23/ - Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Link do wydarzenia na FB

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Jelonek, Lej Mi Pół, Łydka Grubasa will play in Kraków on 16.12.2017
**********


28 czytań

Letni Chamski Podryw i Kult... w Rudeboy'u

MuzykaW najbliższy weekend w Rudeboy'u prawdziwa petarda! W piątek 13.10.2017 rozbrzmiewać będą znane hity internetu „Pomidorowa”, „Czinkłaczento” czy „Radio”– Bielsko odwiedzi Letni Chamski Podryw! W sobotę (14.10.2017) natomiast, Kultowa Pomarańczowa Trasa Kazika Staszewskiego i zespołu Kult!

Piątek 13.10.2017 – Rudeboy opanuje Letni Chamski Podryw czyli muzyczno- humorystyczna grupa z gatunku pop- hip-hop. Powstała w 2009r. w Kielcach. Zasłynęli dzięki niezliczonej ilości hitów internetu, które na ich kanale na YouTube obejrzano już przeszło 200 milionów razy! Otwarcie bram: 19:00, start: 20:00. Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

Kultowa Pomarańczowa Trasa Kazika Staszewskiego i zespołu Kult - już 14.10.2017 (sobota) w bielskim Rudeboy'u!!! Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat. Wejście od godz. 19:00, start koncertu 20:15 Bilety: 70 zł przedsprzedaż i 75 w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

Już w środę 18.10.2017 w Rudeboy'u 100% sludge trasa, której headlinerem będzie zespół -16- prosto z Kaliforni. -16- to weterani gatunku sludge rock. Będą oni wspierani przez włoski Grime z ich powolnym i ciężkim groovem, który miażdży każdą scenę, na której występuje. Oba zespoły już wspólnie koncertowały w 2014 roku i nadszedł czas, aby kontynuować to, co zaczęli podczas tej ostatniej trasy: make Europe sludge again! Wejscie od 19:00, start 19:30. Bilety: 35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

**********
Letni Chamski Podryw, Kult and 16 will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała
**********


Kobranocka i inne zespoły zagrają w lutym w Gdańsku

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert zespołów Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat, który odbędzie się w dniu 24.02.2018 w Klubie B90 w Gdańsku

Otwarcie bram - 17:00, start - 18:00
Bilety: przedsprzedaż 60 zł (do 31 grudnia 2017), - 70 zł (od 1 stycznia 2018), w dniu koncertu 80 zł.

Bilety kolekcjonerskie do nabycia: Spirit Of Rock And Roll (Gdańsk Wrzeszcz, ul. Lendziona 17)
Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich: tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Link do wydarzenia na stronie Galicji Prod.
Link do wydarzenia na FB

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat will play in Gdańsk on 24.02.2018
**********


25 czytań

Recenzja "Łowcy androidów" na stronie AMM

FilmPonieważ do kin trafił sequel słynnego dzieła z gatunku science fiction, wybitnego filmu Stanleya Kubricka "Łowca androidów", postanowiliśmy przypomnieć sobie sam oryginał, który pojawił się w kinach w 1982 roku.

Chociaż od premiery filmu upłynęło wiele lat, to nic nie stracił zarówno w kwestii przesłania, jak i produkcji. Nawet więcej, patyna czasu dodała mu uroku, wzmocniła jego wymowę.

Parę słów na temat filmu można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment wpisu: "„Blade Runner” to zatem nie tylko klasyczna opowieść zscience fiction, to także, a może przede wszystkim rozprawka dotycząca kwestii moralnych, poczynając od pytania, czy mamy prawo tworzyć maszyny, w które „wszczepiamy” elementy pamięci, elementy emocji (kto ma o tym decydować, ile i jakie mają być te „elementy”), czy w ogóle mamy prawo kopiować ludzi, czym wreszcie jest dobro i zło w takim świecie, czy dobrem jest zabijanie tych, którzy próbują walczyć o swoje prawa, o poprawę ich może i trochę sztucznego, ale jednak w znacznej części ludzkiego już życia?"

**********
Our review of the movie "Blade Runner"
**********


Big Cyc i inne zespoły zagrają w marcu w Krakowie

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert zespołów Big Cyc, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Jary OZ, Czarno-Czarni, który odbędzie się 03.03.2018 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie (os. Szkolne 25).

Otwarcie wejść 16:00, start 17:00
Bilety: przedsprzedaż - 60 zł (do 31 grudnia 2017), - 70 zł (od 1 stycznia 2018), w dniu koncertu - 80 zł.

Bilety do nabycia: (bilety kolekcjonerskie): - Teatr Łaźnia Nowa os. Szkolne 25/ - Klub Kombinator os. Szkolne 25/ - Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8/ - Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1/ - Metal Shop, ul. Długa 17/ - Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23/ - Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Big Cyc, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Jary OZ, Czarno-Czarni will play in Kraków on 03.03.2018
**********


26 czytań

"Wizja czasu" według Jozefa Srny

Wystawa

W ostatni czwartek, 05.10.2017 w galerii Instytutu Słowackiego odbył się wernisaż prac młodego słowackiego malarza Jozefa Srny.

Wystawa została zatytułowana "Wizja czasu", a znalazły się na niej przepojone nostalgią i melancholią obrazy olejne oraz serie akwarel.

Naszą recenzję tej wystawy można już przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Przypatrując się obrazom obecni na wernisażu goście trafiali do zupełnie innego wymiaru naszej ludzkiej egzystencji. Z pozoru kolorowych prac artysty wyziera niesamowity smutek, wszechogarniająca melancholia, obcość i… samotność. Chociaż w wielu przypadkach są próbą ukazania pewnego wycinka rzeczywistości (krajobraz, pejzaż miejski), chociaż pojawiają się czasami większe lub mniejsze, bardziej lub mniej wyraziste figury ludzi, to człowiek – obserwator (a przez to i sam malarz), sprawia wrażenie „wrzuconego” w tę przestrzeń bez własnej woli, niechcący lub może nawet siłą."

**********
Our report from the exhibition "Wizje czasu" by Jozef Srna in Slovak Institute in Warsaw
**********


Nowy singiel Kultu - "Wstyd"

Muzyka

W imieniu SP Records mamy wielką przyjemność zaprezentować długo wyczekiwany, singiel zespołu Kult - "Wstyd"!

Kult to jedyny zespół w Polsce, który wciąż rozpieszcza swoich fanów wydawnictwem w postaci singla. "Wstyd", który swoją premierę mieć będzie 9.10. to wyjątkowo wyczekiwany singiel, gdyż ukazuje się w niemalże równy rok po wydaniu albumu o tym samym tytule.

Na krążku znalazły się autorskie interpretacje utworu, stworzone przez niemal wszystkich członków zespołu (Tomasz Goehs, Janusz Zdunek, Tomasz Glazik, Janusz Gruda Grudziński, Wojtek Jabłoński, Piotr Morawiec) oraz
zaproszonych przez nich przyjaciół, takich jak Zacier, Tom Horn czy Sławek Pietrzak. Sposób aranżacji utworów oraz ich wykonanie może stanowić niemałą niespodziankę dla wielu słuchaczy.

Teledysk do utworu "Wstyd", wyreżyserowany przez Sławka Pietrzaka, został wykonany w technice 360°. Można go obejrzeć pod tym linkiem.

**********
New singel by Kult - "Wstyd".
**********


Klub Festiwalowy 33 Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Film

Informacja od organizatorów 33 Warszawskiego Festiwalu Filmowego:

Ze słabo skrywaną dumą prezentujemy tegoroczny line-up Klubu Festiwalowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego! Warszawski Festiwal Filmowy ponownie wzbogaci Klub Festiwalowy w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki. Wszystkich odwiedzających Festiwal zapraszamy na program koncertowy i imprezowy obejmujący muzyków z całego kraju, który będzie idealnym uzupełnieniem tegorocznej selekcji filmowej.

Przygotowaliśmy aż 5 fenomenalnych wieczorów i nocy!

Partnerem Klubu Festiwalowego WFF jest Jameson Irish Whiskey.
Klub Festiwalowy mieści się w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki.
Bilet festiwalowy z bieżącego dnia gwarantuje 10% rabatu na zamówienia w Cafe Kulturalna i zniżki na koncerty. Bilet należy pokazać obsłudze podczas składania zamówienia.
W Cafe Kulturalna na gości będzie czekać specjalne, festiwalowe menu z nowymi daniami i napojami.
Identyfikacja graficzna Klubu Festiwalowego: Morgann Lechat.

Szczegóły na stronie www.wff.pl.

**********
Special Film Club on 33rd Warsaw Film Festival
**********


"Bóg mordu" w Teatrze 6. Piętro - recenzja na stronie AMM

Teatr

Zachęcamy gorąco do przeczytania kolejnej recenzji spektaklu teatralnego, która trafiła dzisiaj na stronę Agencji Metal Mundus.

Nasza redakcyjna koleżanka odwiedziła tym razem Teatr 6. Piętro, by zobaczyć sztukę "Bóg mordu" Yasminy Rezy.

Recenzję można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Dwie małżeńskie pary spotkają się, aby w kulturalny sposób omówić i rozwiązać sprawę konfliktu i bójki do jakiej doszło między ich dziećmi. Proza życia... Wszytko byłoby ładnie i pięknie, gdyby do akcji nie wkroczył tytułowy ”bóg mordu”. Co to takiego? To żadna z postaci tego spektaklu... To jedynie ogromne EGO każdego. Ego, które potrafi wyzwolić z człowieka „prawdziwą bestię”.

**********
Our report about "Bóg mordu" play in Teatr 6. Piętro
**********


Goście 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Film

Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko filmy. To wyjątkowy dialog między twórcami a Widzami. Z roku na rok staramy się zaprosić jak najwięcej filmowców, którzy zaspokoją ciekawość publiczności podczas Q&A organizowanych po pokazach. Naszych gości zaprosiliśmy ze względu na ich niezwykłe doświadczenie i olbrzymi talent. Zapraszamy na spotkania po projekcjach!

Podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego będzie można spotkać ponad 150 gości z całego świata, w tym festiwal odwiedzą m.in.:

- Andrzej Jakimowski/ - Sergei Loznitsa/ - Márta Mészáros/ - Emer Reynolds/ - Jean Libon/ - Veronica Kedar/ - Dražen Kuljanin/ - Ralston Gonzales Jover/ - Rodrigo H. Vila/ - Christian Tafdrup

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Special guests on the 33rd Warsaw Film Festival
**********


93 czytań

"Ojciec" w Teatrze Ateneum - nasza recenzja

Teatr

Wczoraj wieczorem na naszej stronie pojawiła się recenzja spektaklu "Ojciec" Franka Zellera, granego w warszawskim Teatrze Ateneum.

Sztuka "Ojciec" to zapis postępu choroby Alzheimera, to jednocześnie popis gry aktorskiej pana Mariana Opani, który wszystkie stadia choroby oddał w niezwykle przekonujący sposób.

Zachęcamy do przeczytania recenzji, która jest dostępna pod tym linkiem.

Fragment recenzji:"...warto pójść na ten spektakl głównie dla zobaczenia odtwórcy głównej roli – Mariana Opani. Jeśli ktoś widział, jak postępuje choroba rozpozna jej wszystkie fazy w grze pana Mariana. Jeśli ktoś nie miał okazji zobaczyć, co Alzheimer robi z człowiekiem dowie się z tej sztuki więcej niż z tysiąca przeczytanych stron w internecie. Pan Marian Opania zrobił rzecz mistrzowską, rzecz wręcz niewyobrażalną. Nie spłycił, nie przegiął, nie rozwlekł, nie skrócił, po prostu pokazał te wszystkie fazy, jak gdyby sam przechodził tę chorobę."

**********
Our report about the play "Ojciec" in Teatr Ateneum in Warsaw
**********


Zakopower Kolędowo w Krakowie w styczniu 2018

Muzyka

Okres świąteczno-noworoczny jest wyjątkowy. I my, w imieniu Galicji Productions, w tym czasie magii Świąt i Nowego Roku zapraszamy Państwa na urokliwy koncert. Już 6 stycznia 2018 r. usłyszą Państwo najpiękniejsze kolędy w wykonaniu zespołu Zakopower.

Koncert odbędzie się w Kijów Centrum (al. Krasińskiego 34)
Otwarcie wejść: 17:30, start: 19:00
Bilety: przedsprzedaż - 105 zł, 95 zł, 85 zł, w dniu koncertu - 125 zł, 115 zł, 105 zł

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Proponujemy Państwu niezapomniany wieczór - imprezę świąteczną, która na pewno zapadnie na długo w Państwa pamięci. Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki, to dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. Program to tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki ale zdziwiłby się ten, kto spodziewa się tylko klasycznych wykonań. Utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Zakopower will sing Christmas carols in Kraków on 06.01.2018
**********


25 czytań

Soundedit'17 - Michael Nyman w Filharmonii Łódzkiej

Muzyka

Jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich. Twórca muzyki filmowej (m.in. „Fortepian”), oper i koncertów orkiestrowych. Znany również jako pianista, dyrygent, lider zespołu, muzykolog, a także fotograf i filmowiec. Mimo, iż przez swoją skromność Michael Nyman nie pozwala nazywać się człowiekiem renesansu, jego niepohamowana kreatywność i wieloaspektowa sztuka uczyniły go jedną z najbardziej fascynujących i wpływowych ikon kultury naszych czasów.

Na obecnym etapie swej długiej i obfitej w sukcesy kariery Michael Nyman mógłby spokojnie spocząć na laurach. Jednak zamiast patrzeć wstecz na całe życie artystyczne, składające się z takich osiągnięć jak: wielokrotnie nagradzany soundtrack do filmu „Fortepian”, opera „Człowiek, który pomylił żonę z kapeluszem”, współpraca z wieloma sławami, m.in.: sir Harrisonem Birtwistle’em czy liderem grupy Blur i Gorillaz - Damonem Albarnem, Michael Nyman wciąż patrzy w przyszłość. Stara się przesuwać granice sztuki, jest energiczny i niczym obrazoburczy młodzieniec nie boi się nowych wyzwań.

Michael Nyman wraz z 11 osobowym zespołem - Michael Nyman Band - wystąpi w Łodzi podczas 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Koncert odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę 29 października o godz. 19:00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy „Fortepianu”.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Michael Nyman will play in Łódź on 29.10.2017
**********


26 czytań

Sprzedaż biletów na 33 Warszawski Festiwal Filmowy

Film

Niewiele ponad tydzień zostało do rozpoczęcia 33. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. W tym roku po raz pierwszy bilety na festiwalowe projekcje można kupić także online – szczegóły na stronie Festiwalu pod tym linkiem.

Wśród mnóstwa zachęcająco brzmiących tytułów, w tym wielu filmów nagrodzonych już wcześniej na różnych festiwalach, tradycyjnie zachęcamy do obejrzenia najnowszych produkcji kina słowackiego: słowacko-czeskiej Niny w reżyserii Juraja Lehotskiego, produkcji niemiecko-słowackiej w reżyserii Jana Speckenbacha Wolność i – w konkursie filmów krótkometrażowych – 39 tygodni, 6 dni Joanny Kożuch i Borisa Šimy.

Więcej informacji dotyczących sprzedaży biletów w rozwinięciu newsa.

**********
Tikets for 33rd Warsaw Film Festival available since 05.10.2017
**********


24 czytań

"Ceremonie zimowe" ponownie w Teatrze WARSawy

Teatr

Jubileusz Teatru Montownia obchodzony jest przez całą jesień. Tym razem w ramach obchodów już 7 października 2017, o godz. 17:00, będzie można obejrzeć "Ceremonie zimowe", które powracają na scenę Teatru WARSawy.

Levin o śmierci i lęku przed nią mówi - jak zawsze - językiem absurdalnej, niemal surrealistycznej błazenady z niezwykłym poczuciem humoru. Rozbraja ten lęk śmiechem. Sztuka, po którą sięga Adam Sajnuk, w oryginale ma tytuł "Zimowy pogrzeb, burleska w ośmiu odsłonach". Tego samego dnia w rodzinie mają odbyć się dwie ceremonie: ślub i pogrzeb. Która powinna odbyć się jako pierwsza? Czy zacząć od wesela i udawać, że śmierci nie było, oszukać ją, wykiwać? - zastanawiają się bohaterowie.

**********
"Ceremonie zimowe" by Hanoch Levin in Teatr WARSawy on 07.10.2017.
**********

Koncert Grażyny Brodzińskiej w Krakowie w Centrum Kongresowym ICE

Muzyka

W imieniu Agencji Artystycznej Monolit zapraszamy na unikatowy koncert Grażyny Brodzińskiej "Krynica na bis", który odbędzie się 10 grudnia 2017 r. (niedziela) o godz. 18:00 w ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17).

Bilety na wydarzenie w cenach: 70 zł, 95 zł, 140 zł, 170 zł, 195 zł można nabyć w kasie Filmotechniki (Rynek Główny 9, Pasaż Bielaka, tel. 12 422 89 45, godz. otwarcia: pon. – pt. 10:00 – 18:00), na stronie internetowej www.monolitart.com.pl w zakładce Bilety, na portalach: ticketpro.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl, eventim.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który miał swoja premierę na zeszłorocznym Europejskim festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – Grażyna Brodzińska. Artystce towarzyszyć będą utalentowani soliści reprezentujący różne gatunki i style muzyczne, m.in. wybitny artysta musicalowy – Janusz Kruciński czy nazywany polskim Frankiem Sinatrą – Marcin Jajkiewicz.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Grażyna Brodzińska will sing in ICE Kraków on 10.12.2017
**********


31 czytań

Wernisaż prac Jozefa Srny w Instytucie Słowackim już w ten czwartek

Wystawa

W imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na wernisaż wystawy słowackiego artysty malarza Jozefa Srny, zatytułowanej "Wizja czasu". Wernisaż odbędzie się w siedzibie Instytutu (ul. Krzywe Koło 12/14a) w dniu 05.10.2017 o godzinie 17:30.

"Malarstwo Jozefa Srny przedstawia subiektywne wizje artystyczne, pojawiają się w nim symbole upływającego czasu. Całość założona jest na kolorze, zaś powracającymi motywami są kontrast wody i powietrza, ulotność chwili oraz wszechobecne kręgi. Nacisk kładzie na kompaktowość całej serii".

**********
Vernissage of the exhibition of Jozef Srna in Slovak Institute in Warsaw on 05.10.2017
**********


Zespół Łąki Łan zagra w listopadzie w Krakowie

W imieniu Galicji Productions przypominamy, że zespół ŁĄKI ŁANzagra 25.11.2017 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie (os. Szkolne 25)

Otwarcie wejść - 18:00, start - 19:00
Bilety: przedsprzedaż - 45 zł, w dniu koncertu 55 zł

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

**********
Łąki Łan will play in Kraków on 25.11.2017
**********