Ron Carter Trio/ Krzesimir Dębski All Stars już 19. listopada

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach Ery Jazzu. Już 19 listopada 2017 o godz. 19:00 w Auli UAM w Poznaniu rozpocznie się koncert, podczas którego zagrają RON CARTER Trio i KRZESIMIR DĘBSKI All Stars.

Ron Carter Trio oraz Krzesimir Dębski All Stars to bohaterowie jesiennej gali Ery Jazzu. Amerykański kontrabasista Ron Carter to współtwórca i muzyk legendarnych zespołów Milesa Davisa, Herbiego Hancocka i Theloniusa Monka. Genialny basista koncertował i nagrywał z gigantami jazzu, takimi jak George Benson, Sonny Rollins, McCoy Tyner, Wynton Marsalis, B.B. King, Richard Galliano,The Kronos Quartet.

"Ron Carter należy do najwybitniejszych kontrabasistów w całej historii jazzu - mówi Dionizy Piątkowski - Dysponuje oszałamiającą techniką, której jednak nie nadużywa, koncentrując się przede wszystkim na pracy w sekcji rytmicznej, grając z precyzyjnym, motorycznym wyczuciem rytmu. Jest wymarzonym akompaniatorem śpiewaków oraz solistów. Ron Carter, dzisiaj 80-latek, pozostaje jedną z najaktywniejszych Legend Jazzu. W Poznaniu – na jedynym koncercie w Polsce – Carter zagra wraz z gitarzystą Russellem Malone i pianistą Donaldem Vega".

Krzesimir Dębski przedstawi swoje "all stars" czyli zespół gwiazd, do którego zaprosił nie tylko poznańskich przyjaciół, ale także znamienitych gości. W poznańskiej Auli UAM pojawią się perkusista Krzysztof Przybyłowicz i kontrabasista Zbigniew Wrombel, współtwórcy kultowej formacji String Connection. Jazzowe nagrania Dębskiego-Wrombla-Przybyłowicza przyjmowane były jak przeboje gwiazd rocka a sam K. Dębski stał się niekwestionowaną gwiazdą polskiego jazzu. Ze Szwecji, na jedyny koncert przylatuje puzonista Waldemar Świergiel, związany z różnymi formacjami K. Dębskiego w latach 70-tych i 80-tych. Gościem specjalnym będzie wybitna koreańska wokalistka Kim Ae Ran, pojawią się znakomici instrumentaliści: wirtuoz gry na organach Hammonda – Kajetan Galas, pianista Piotr Wrombel oraz doskonały saksofonista Maciej Kociński. Poznańskim akcentem i szczególnym, muzycznym spotkaniem będzie udział słynnej grupy wokalnej Affabre Concinui oraz gościnny udział Anny Jurksztowicz - wspaniałej wokalistki uwielbiającej i gospel i jazz.

"Krzesimir Dębski - mówi Dionizy Piątkowski - należy do najznamienitszych osobistości i twórców muzyki. Jego związki z jazzem są tak samo oczywiste, jak jego kariera oraz kreacja poznańskiego środowiska jazzowego. Ale jest także Krzesimir artystą nieszablonowym, wymykającym się wszelkich klasyfikacjom i stylistykom. Przygotowując specjalny koncert Ery Jazzu chciałby zmieścić w nim wiele ze swoich licznych talentów, pomysłów i muzycznych wspomnień. Może właśnie dlatego jego All Stars jest tak niezwykłe i artystycznie kreatywne, bo doskonale wpasowujące się w każdy, nawet najbardziej karkołomny pomysł kompozytora. Równocześnie Krzesimir to "zwierzę estradowe", dla którego żywioł muzyki jest nadrzędnym elementem całego przedsięwzięcia. To także dlatego będzie to niepowtarzalny i ważny wieczór w dwudziestoletniej historii Ery Jazzu".

Bilety: 120 zł, 160 zł, 200 zł

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań.

Koncert Krzesimir Dębski All Stars jest częścią galową koncertu Ron Carter Jazz Legend Trio.

**********
Ron Carter Trio and Krzesimir Dębski All Stars will play in Poznań on 19.11.2017
**********