Cudowne kino nad Wisłą w każdy poniedziałek sierpnia

FilmCUDOWNE kino nad Wisłą, czyli najciekawsze pozycje dobrego kina w CUDZIE NAD WISŁĄ ♥

- 14 sierpnia, 21:30 - „Wróg", thriller eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości, Jake Gyllenhaal w brawurowej podwójnej roli.

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama. Pełne rutyny, monotonne i nudne.

Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie.

Anthony, aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu?


- 21 sierpnia, 21:30 - „Pentameron", zrealizowana z wizjonerskim rozmachem, osadzona w świecie magii i tajemnic, mroczna opowieść o najskrytszych pragnieniach z Salmą Hayek i Vincentem Casselem w rolach głównych.

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna.

Popadający w szaleństwo nieobliczalny król oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy.

Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.


- 28 sierpnia, 21:30 - „Slow West", brawurowe i zaskakujące połączenie stylowego westernu z pełną humoru poetycką opowieścią o młodzieńczej miłości. Michael Fassbender w roli głównej!

Szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród.

Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec.

Czy wspólnie uda im się uratować dziewczynę? Czy w dzikich rejonach legendarnej krainy, gdzie lepiej nie pojawiać się bez naładowanej broni i zapasu amunicji, może liczyć się coś więcej, niż tylko przetrwanie?

Na wszystkie seanse wstęp wolny!

**********
Movies under the sky in the Cud nad Wisłą
**********