Lonker See i Palmer Eldritch zagrają w Krakowie

MuzykaW imieniu Southern Discomfort Booking Cracow zapraszamy w dniu 27.04.2017 do klubu Warsztat (Zabłocie 9a/9b) w Krakowie na koncert zespołów:

- LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia
- PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

Bilety: 30 zł (na bramce)
Start 20:00

**********

LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację.Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

Lonker See - Bandcamp
Lonker See - Facebook

Lonker See - "New Motive Power, Part 3"

**********

PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

Palmer Eldritch to duet producencki złożony z Rafała "Rapha" Samborskiego oraz Piotra "digana" Markowicza. W swoich pierwotnych założeniach łączyli muzykę trip-rockową z post-rockiem, doprawiając to nutką brzmień hip-hopowych. Z czasem lista ich inspiracji zaczęła się poszerzać o kolejne gatunki takie jak ambient, shoegaze, dream-pop, industrial czy glitch oraz breakcore. Ich epka "Hum" została uznana przez serwis T-Mobile Music jedną z najlepszych pozycji ambientowych 2013 roku. Ponadto publikacje na temat grupy znaleźć można było w serwisie cgm.pl czy magazynie Hiro.

Ponadto w bogatej dyskografii muzyków można znaleźć dwa albumy nagrane ze współpracy z wokalistką Justyną Sylwią, epkę oraz longplay z Estragonem - warszawskim poetą i aktywistą, a także ambientowy krążek "Inner City", na którym za wokale odpowiada Ewelina Czarnecka.

Ostatni album grupy "Natural Disaster" ze stycznia 2017, dostępny za darmo w internecie, stanowi połączenie dotychczasowych inspiracji z mocnym naciskiem na progresywność kompozycji, czerpiących z krautrocka i plemiennego grania. Klarowna produkcja sprawia, że udało się osiągnąć zamierzony cel - mimo pozornie panującego spokoju, album wzbudza nieustanne poczucie niepokoju u słuchacza.

Innym aspektem twórczości duetu jest tworzenie muzyki do filmów krótkometrażowych. Ich ostatnim dziełem jest nagranie ścieżki dźwiękowej do animacji "Olbrzym" w reżyserii Marcina Podolca - rysownika, będącego twórcą takich komiksów jak "Fugazi Music Club" i traktującej o Pablopavo powieści graficznej "Dym", stworzonej we współpracy z Marcinem "Flintem" Węcławkiem"

Palmer Eldritch - Facebook
Palmer Eldritch - Soundcloud
Palmer Eldritch - "The Rose, The Phoenix, The Crowned King"

**********
Lonker See and Palmer Eldritch will play in Warsztat Club in Kraków on 27.04.2017.
**********