Maciej Lipina gościem na płycie Grzegorza Kapołki

Muzyka„Na zawsze” - to utwór, który będzie promował nowy album śląskiego wirtuoza gitary Grzegorza Kapołki. Autorem tekstu oraz wykonawcą partii wokalnych jest Maciej Lipina, dobrze znany fanom bluesa i rocka z występów w spektaklu „Skazany na bluesa”.

- Chciałem żeby na płycie pojawił się chociaż jeden utwór z partią wokalną, który pociągnąłby ten materiał. Wiadomo, że z instrumentalną muzyką trudno trafić na anteny rozgłośni radiowych. Cieszę się z udziału Maćka w sesji, bo to naprawdę młody, utalentowany artysta. Utwór z jego udziałem jest spójny z koncepcją płyty i na pewno wzbogaci kolorystycznie jej oblicze – mówi Grzegorz Kapołka.

Maciej Lipina - „polski John Mayer”, jak określił go ceniony producent Wojciech Olszak - rozpoczynał profesjonalną karierę muzyczną w zespole Ścigani (laureaci wielu festiwali rockowych i bluesowych, zdobywcy dwóch statuetek „Super Hitu” w programie „Hit Generator” emitowanym niegdyś w telewizyjnej „Dwójce”). Od 2014 roku wciela się w rolę charyzmatycznego wokalisty Dżemu Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, cieszącym się ogromną popularnością nie tylko na deskach macierzystego Teatru „Śląskiego”, ale również na scenach w całej Polsce.

Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”.
Jeden z szczęściu solistów (Hanna Banaszak, Beata Rybotocka, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki i Jacek Wójcicki) w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

„Na zawsze” powinien spodobać się fanom dobrego, klasycznego bluesrocka. W planach jest również nakręcenie teledysku do singlowego utworu.

Premiera „5th Avenue Blues” na wiosnę. Znajdzie się na niej 11 autorskich kompozycji. Tytułowa „Piąta Aleja” to główna ulica Manhattanu – jednej z najbogatszych dzielnic Nowego Jorku, miasta które jest prawdziwym kulturalnym tyglem, tętniącym wspaniałą jazzową i bluesową muzyką.

Pracy w studiu towarzyszyła kamera, krótki reportaż z sesji można zobaczyć pod tym linkiem.

Więcej info o artyście na www.kapolka.pl

**********
Maciej Lipina will sing on the new album of Grzegorz Kapołka.
**********