Kult ujawnia datę premiery nowego albumu!

MuzykaWydawnictwo SP Records poinformowało, że nowy album zespołu KULT, zatytułowany „Wstyd - Suplement”, ukaże się 2 grudnia 2016

Suplement stanowi kontynuację i jednocześnie uzupełnienie płyty „Wstyd”. Nowy album rozwija poruszane we wcześniejszym wydawnictwie wątki polityczne i społeczne, a muzyka utrzymana jest w charakterystycznym dla KULTU stylu – wyrazista rytmika oraz rozbudowane sekcje dęte.
Na płycie pojawi się osiem utworów, a oprócz autorskich kompozycji będą też dwa covery - „Leave the kids alone" zespołu Booze & Glory oraz “Modlitwa o wschodzie słońca” - tria Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński.

Jarek Ważny, puzonista zespołu, tak mówi o „Suplemencie”: „...niektóre rzeczy z suplementu podobały mi się bardziej niż te, które znalazły się na „Wstydzie”. Dzięki głosowaniu, dzięki temu quasi-demokratycznemu sposobowi mamy dwie płyty równe, ciężko powiedzieć, która jest lepsza i obie wydają mi się sensowne.”

Tracklista: 1. Modlitwa o wschodzie słońca, 2. Leave the kids alone, 3. Na dworze twego rodzaju, 4. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, 5. Ten kto patrzy w chmury, 6. Polityk muzykiem, 7. Z podniesionym czołem, 8. Tylko tego mi daj.

**********
New Kult's album "Wstyd-suplement" will be released by S.P.Records on 02.12.2016.
**********