Nawigacja

Ostatnie artykułyINSTYTUT SŁOWACKI/ WARSZAWA

Rudeboy/ Bielsko-Biała


- 02.06.2017 - Backfliping Dog, Six-Score
- 03.06.2017 - Rap&Roll Festival
- 05.06.2017 - Moka Only
- 09.06.2017 - Shvpes
- 10.06.2017 - Helroth, Radogost, Runika, River of Time
- 12.06.2017 - Void Inn, Skandal
- 16.06.2017 - Pro8l3m, Włodi
- 19.06.2017 - Sepultura
- 22.06.2017 - Afu-Ra
- 23.06.2017 - BB Froggers, Paranoica, Borderline, Demeted
- 30.06.2017 - Booze & Glory
- 01.07.2017 - Nuclear, Conflicted, Nuclear Holocaust, Consumer

- 22.07.2017 - Walk + Czad Party

- 28.07.2017 - Animus Mortis

- 29.07.2017 - Skapearda & Kompromitacja

Juliusz Cezar po angielsku

TeatrDzisiaj na naszej stronie pojawiła się recenzja szekspirowskiej sztuki "Juliusz Cezar", granej przez The Royal Shakespeare Company, którą miłośnicy teatru mogli obejrzeć w warszawskim Multikinie.

Prezentowanie transmisji dzieł granych przez brytyjskiej teatry w Multikinie to pomysł ze wszech miar znakomity. Właściwie to jedyny sposób dla tak zwanych zwykłych zjadaczy chleba, żeby zobaczyć, jak się gra w brytyjskich teatrach. A gra się znakomicie!

Udowodniła to właśnie sztuka "Juliusz Cezar", którą mieliśmy okazję obejrzeć w ubiegły czwartek. Nasze wrażenia opisane zostały pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "I wreszcie sprawa chyba najważniejsza, a mianowicie pytanie: czy w celu realizacji idei wolności (która przecież też może być różnie interpretowana), można popełnić zabójstwo? Czy wolność i demokracja zdobyta po trupach jest jeszcze wolnością i demokracją? Myślę, że jeszcze kilka innych pytań można by postawić po obejrzeniu tej sztuki. Ale i te już wystarczą na długie wieczorne rozmyślania. Zwłaszcza, że odniesień do współczesnej rzeczywistości też można wskazać bez liku!


**********
Our review of the "Julius Ceasar" performance by the RSC.
**********


Nowy singiel zespołu Strachy na Lachy

MuzykaW imieniu SP Records zachęcamy do obejrzenia i posłuchania nowego utworu zespołu Strachy na Lachy, zatytułowanego "Twoje motylki", który dostępny jest pod tym linkiem.

Singiel zapowiada nową płytę Krzysztofa Grabaża Grabowskiego i zespołu Strachy na Lachy, która ukaże się już jesienią.

Przypomnijmy, że zespół ma już na swoim koncie następujące płyty: "Strachy na Lachy" (2003), "Piła tango" (2005), "Autor" (2007), "Zakazane piosenki" (2008), "Dodekafonia" (2010), "Dekada" (2011), "!TO!" (2013).

**********
See the new clip by Strachy na Lachy - "Twoje motylki".
**********


Moka Only i goście... w Rudeboy'u!

MuzykaPierwszy weekend czerwca w Rudeboy’u to: mini tour zespołów Backfliping dog i Six-Score w piątek, pierwsza edycja Rap&Roll Festival w sobotę oraz koncert Moka Only i goście w poniedziałek.

MiniTour zespołów Backfliping dog – BFD oraz Six-Score zawita do bielskiego Rudeboy’a 2.06.2017r.! Backfliping Dog - czeski zespół Punk Hardcore'owy założony w 2003 roku. zespół Six-Score powstał w 2008 roku, kiedy to trzech gości postanowiło odciąć się od polityki tworząc odmienną i niekomercyjną muzykę. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

One2Pablo, wieloletni organizator koncertów hip-hopowych w Bielsku-Białej zaprasza na pierwszą edycję Rap&Roll Festival, która odbędzie się 3.06.2017 roku w bielskim klubie Rudeboy. Rap&Roll Festival zaprezentuje Wam trzech zdolnych i znanych artystów polskiej rap sceny - ŻABSON, RETO i WAC TOJA. Otwarcie bram: 19:00, start: 20:00 wstęp bez ograniczeń wiekowych! Bilety: 35 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu, bilety VIP w cenie 80 zł.
Wydarzenie na FB.

Uznany Kanadyjski artysta Hip Hopowego undergroundu - Moka Only - wystąpi w Rudeboy'u 5.06.2017 w ramach trasy Tourchlight Commission! Wraz z nim pojawią się specjalni goście z Kanady: Abstract Artform, DCD, F.R.O.S.T., Jon Drezden, RO.G, King Tats oraz DJ Sandman. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

**********
Moka Only and guests... in Rudeboy!
**********


Sławek Pietrzak apeluje: Tata Kazika kontra Hedora!

MuzykaPoniższy apel przesłał właściciel SP Records, Sławomir Pietrzak.

Moi drodzy, apeluję!
19 maja w ręce fanów Kazika, Kultu i nie tylko trafiła płyta wyjątkowa - "Tata Kazika kontra Hedora". Jest to kontynuacja wcześniejszych wydawnictw - "Tata Kazika" i "Tata 2" Kultu. Kazik Staszewski oraz Kwartet ProForma dokonali rzeczy niezwykłej - odnaleźli nieznane dotąd wiersze Stanisława Staszewskiego i w genialny sposób dopisali do nich muzykę, która porusza, urzeka, zapada w pamięć.

Ta płyta nie powstałaby, gdyby nie upór i zaangażowanie Przemka Lembicza. To on poszukiwał zaginionych wierszy Stanisława Staszewskiego, czuwał nad ich opracowaniem i doprowadził do ich wydania w formie tomiku poetyckiego. Bez jego tytanicznej pracy teksty zawarte na tej płycie nigdy najprawdopodobniej
nie ujrzałyby światła dziennego.

Więcej w rozwinięciu newsa.

*********
The owner of SP Records made an appel to music fans: "Listen to the new album by Kazik and ProForma "Tata Kazika kontra Hedora".
*********


43 czytań

Wernisaż wystawy Tatiany Žitňanovej i Bernadetty Stępień już w czwartek w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego zapraszamy na wernisaż wystawy Tatiany Žitňanovej i Bernadetty Stępień, zatytułowanej „Najlepsze towarzystwo”, który odbędzie w najbliższy czwartek, 01.06.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie o godz. 17:30.

„Obrazy prezentowane przez Tatianę Žitňanovą i Bernadettę Stępień powstały z miłości do zwierząt i chęci podzielenia się tym uczuciem z widzami, a przede wszystkim z dziećmi. Obie artystki o zwierzętach wiedzą bardzo dużo i czują się z nimi związane. Stąd też pomysł na wystawę. Zrodził się bowiem z przyjaźni nie tylko wynikającej z wzajemnego szacunku dla profesjonalizmu, ale także, a może przede wszystkim z miłości do zwierząt, które są zawsze obecne w twórczości obu artystek.

**********
Vernissage of the exhibition of Tatiana Žitňanová and Bernadetta Stępień in Slovak Institute in Warsaw on 01.06.2017.
**********


"Bukareszt. Miasto pamięci" - debata wokół książki

LiteraturaW imieniu Rumuńskiego Instytutu Kultury serdecznie zapraszamy na debatę wokół książki “Bukareszt. Miasto pamięci”.

W debacie "Bukareszt - Warszawa. Miasta pamięci” wezmą udział: dr hab. Błażej Brzostek, dr hab. Kazimierz Jurczak i prof. dr hab. Jerzy Kochanowski, a poprowadzą ją autorzy przewodnika.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca 2017 roku o godz. 18:00 w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Po debacie zaplanowany jest czas na otwartą dyskusję. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu przewodnika "Bukareszt. Miasto pamięci".

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Discussion about the book "Bukareszt. Miasto pamięci" (Bucarest, the city of the memory) in Instytut Historyczny UW in Warsaw on 05.06.2017.
**********
>

51 czytań

Czerwiec... w Rudeboy'u!

MuzykaDzień Dziecka przez cały miesiąc? Oczywiście! Końcówka maja to koncert I Am Morbid – David Vincent i Tim Yeung - członkowie dawnego Morbid Angel zawitają do bielska!

Czerwiec rozpoczniemy bezpłatnymi warsztatami perkusyjnymi, które poprowadzą Adam Tkaczyk i Bartek Pawlus, koncertami Backfliping Dog i Moka Only oraz pierwszą edycją Rap&Roll Festival.

Połowa czerwca przyniesie koncert SHVPES na otwarcie Rock'n'Roll Tattoo and Piercing, koncert VOID INN, Skandal, a także solidną porcję folk pagan metalu, czyli Helroth, Radogost, Runika, River of Time.

Druga połowa miesiąca to koncert P R O 8 L 3 M i WŁODI, długo wyczekiwana SEPULTURA, Afu-RA, BB Forgers oraz Booze & Glory.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
June in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********


57 czytań

Kazik i Kwartet ProForma - dzisiaj premiera nowego albumu

MuzykaDzisiaj premiera najnowszej płyty zespołu Kazik i Kwartet Proforma, zatytułowanej "Tata Kazika kontra Hedora".

Płyta ukazuje się nakładem wydawnictwa SP Records.

Nowy album Kazika Staszewskiego powstał we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma i zawiera szesnaście utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika.

Singlem promującym album jest utwór "Ta droga była daleka". Wczoraj miał premierę teledysk do tej piosenki. Można go obejrzeć pod tym linkiem.

**********
New album by Kazik & Kwartet ProForma - "Tata Kazika kontra Hedora" available since today!
**********


Koncertowa majówka... w Rudeboy'u metalowo!

MuzykaMuzyczna majówka nadal trwa!!! W najbliższy weekend gratka dla miłośników Grind / Death/ Crust - Implore w bielskim Rudeboy’u! A za tydzień (27.05.2017) – Killsorrow, RiseUp i More Than Less!

Gratka dla miłośników Grind / Death/ Crust - Implore (Berlin / Barcelona / Milan) w bielskim Rudeboy’u już 21.05.2017 (niedziela)!!! Trio grające Grind / Death/ Crust, które nigdy nie przestaje koncertować- zagrało ponad 120 koncertów w Europie, Rosji, Północnej Ameryce od czasu wydania ich pierwszej płyty w 2014roku. „Ich brutalna energia oraz szaleńcza aktywność to powód dla którego Mantar zaprosił ich jako suport, a festiwale takie jak Resurrection Fest, Party San oraz Summer Breeze zaprosiły Implore do wystąpienia na tegorocznych edycjach”. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży/25 zł w dniu koncertu
Wydarzenie na FB.

Za tydzień – 27.05.2017 zapraszamy na premierę "Post Apocalypse Show" w ramach trasy promującej najnowszą płytę Killsorrow (Melodic Thrash Metal) "Little Something For You To Choke". Publiczność rozgrzeją zespoły RiseuP oraz More Than Less. Wieczór niezapomnianych wrażeń, które warto przeżyć! Otwarcie bram: 19:00, start: 19:30. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży i 15zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Metal bands will play on the next two weekends in Rudeboy Club.
**********


71 czytań

Recenzja płyty Sławomira Grzymka i Pijanych

MuzykaDzisiaj nasz dział recenzji powiększył się o recenzję płyty Sławomira Grzymka i Pijanych, zatytułowaną "Piosenki (nie)popularne".

Sławomir Grzymek to właściwie człowiek orkiestra: pisze, komponuje, gra w filmach, śpiewa, zajmuje się realizacją dźwięku. Musiał zatem przygotować swoją autorską płytę. Płyta zawiera trzynaście oryginalnych, ciekawie napisanych, skomponowanych, zagranych i zaśpiewanych historii szemranego towarzystwa z Rzeszowa.

Naszą recenzję tego albumu można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Na myśl przychodzi natychmiast Grzesiuk i Wielanek, Muniek i Szwagierkolaska. Ale te porównania mają sens wyłącznie w sferze wykorzystania pewnego stereotypu, zarówno w muzyce, jak i tekstach (knajpy, popijawy, bijatyki, szemrane towarzystwo, specyficznie rozumiane miłości), albowiem kolosalna różnica istnieje w przypadku aranżacji i sposobu gry przez muzyków grupy. Albowiem płyta, mimo ostrego, dominującego głosu wokalisty, nie ma w sobie za grosz zadziorności, chropowatości, buńczuczności. Muzyka jest niezwykle delikatna i niezwykle delikatnie podana."

**********
Review of the album "Piosenki (nie)popularne" by Sławomir Grzymek i Pijani.
**********


Kazik Staszewski zmienia tytuł nowego albumu

MuzykaJak informuje S.P. Records, Kazik Staszewski w ostatniej chwili przed premierą zmienił tytuł nowej płyty.

Najnowszy album Kazika Staszewskiego i Kwartetu ProForma , które ukaże się już 19 maja ma nowy tytuł! Płyta początkowo zatytułowana „Syn Staszka” zmieniła nazwę na „Tata Kazika konta Hedora” .

Tytuł nawiązuje do tekstu innego utworu Kazika Staszewskiego „12 groszy”.

Singlem promującym album jest utwór „Ta droga była daleka”, do którego słowa napisał Stanisław Staszewski, a muzykę Kazimierz Staszewski i Kwartet ProForma.

*********
Kazik Staszewski changed the title of his new album from "Syn Staszka" into "Tata Kazika konta Hedora”
*********


Dzieła wszystkie Szekspira na Belwederskiej

TeatrWybieraliśmy się na to przedstawienie kilka lat. Po odrobieniu pracy domowej (to znaczy przeczytaniu i obejrzeniu kilku dzieł Szekspira), wybraliśmy się, by w końcu zobaczyć grany od wielu lat z nieprzemijającym zaangażowaniem spektakl teatru Scena Współczesna, zatytułowany "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji).

Nasze wrażenia opisane zostały pod tym linkiem.

To połączenie teatru i kabaretu, sztuki wyższej z bardzo niską, to ponad godzina permanentnego śmiechu, który, mamy nadzieję, zachęci tych, którzy stronili od dramatów Szekspira do zapoznania się z oryginałami.

Fragment recenzji: "Spektakl jest rodzajem teatru interaktywnego, w którym aktorzy stale rozmawiają z publicznością, wciągają ją do zabawy. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest proste w naszym społeczeństwie, w którym wszystko musi być „na poważnie”, w którym sztywność jest na porządku dziennym i nikt nie chce robić z siebie błazna. Dlatego takie zmuszenie nas do popuszczenia hamulców jest jak najbardziej wskazane."

**********
Review of the performance "Dzieła wszystkie Szekspira" by Scena Współczesna.
**********


Me First And The Gimme Gimmes zagra w czerwcu we Wrocławiu

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert zespołu Me First And The Gimme Gimmes - najlepszego na świecie punkowego cover bandu, w którym udzielają się muzycy Foo Fighters, Lagwagon, No Use For A Name, Bad Religion, NOFX i Swingin Utters.

Koncert odbędzie się 17.06.2017 w A2 – Centrum Koncertowym we Wrocławiu (ul. Góralska 5)

Otwarcie wejść: 18:00, start: 19:00
Bilety: przedsprzedaż 70 zł, w dniu koncertu 90 zł

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Grupa powstała w 1995 roku w San Francisco. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z tytułu książki dla dzieci autorstwa Gerald G. Jampolsky i Diane V. Cirincione. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel „Denver” wydany przez wytwórnię Fat Wreck Chords należącą do Fat Mike’a – basisty NOFX i Me First And The Gimme Gimmes.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Me First And The Gimme Gimmes will play in Wrocław on 17.06.2017.
**********


89 czytań

Fotografie Gordona Parksa w Zachęcie

WystawaW warszawskiej Zachęcie trwa jeszcze wystawa fotografii amerykańskiego mistrza fotografii Gordona Parksa. Wybraliśmy się na nią, a nasze wrażenia opisaliśmy pod tym linkiem.

Już sam tytuł wystawy sugeruje zaangażowanie autora zdjęć w sprawy społeczne. I rzeczywiście zatrzymane w kadrach obrazy amerykańskiej rzeczywistości lat 40. i 50. ubiegłego wieku bardzo silnie poruszają, czasem wywołują smutek, złość, bunt, a na pewno zmuszają do poważnych przemyśleń. A jednocześnie są wyjątkowe pod względem estetycznym.

Fragment recenzji: "Wystawa w Zachęcie przyciąga już samym plakatem. Czarna kobieta, trzymająca w rękach szczotkę i mopa, stoi na tle amerykańskiej flagi. Ten fotograficzny obraz jest zatytułowany „Amerykański gotyk” i od razu widać, że lekko nie będzie, że autor takiego zdjęcia musiał być bardzo mocno zaangażowany w problemy społeczne USA. I rzeczywiście był, czego najlepszym, niezwykle bolesnym, bardzo przekonującym dowodem jest ta właśnie wystawa."

**********
Our report from the exhibition of photographs by Gordon Parks in Zachęta Gallery in Warsaw.
**********


Recenzja książki Johna Irvinga - "Aleja Tajemnic"

LiteraturaPo przerwie związanej z pewną podróżą (prawdopodobnie wkrótce rozpoczniemy krótkie opisy takich podróży), zachęcamy do przeczytania kolejnej recenzji książki. Można jeździć, oglądać, słuchać muzyki i bawić się na koncertach, ale każdą wolną chwilę należy wypełnić czytaniem.

A ostatnia - jak dotychczas (wydana w 2015 roku, w Polsce w 2016) - książka Johna Irvinga , zatytułowana "Aleja Tajemnic" nadaje się do czytania w podróży znakomicie. Bo jest dość gruba, ale też bardzo wciągająca. Dzięki czemu, czyta się ją znakomicie.

Naszą recenzję tej książki można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment recenzji: "Jak zwykle w powieściach Irvinga, nie brakuje problemów, które pochłaniają bohaterów książki, a które sami również niejednokrotnie musimy rozstrzygać. Tematów do rozważań jest bez liku, od moralnych (prostytucja, homoseksualizm), społecznych (ubóstwo, inność, obcość, homoseksualizm), polityczno - gospodarczych (ubóstwo wielu, bogactwo nielicznych), społeczno – historyczno – religijnych (wpływ jezuitów na kształt państwowości i religijności w Ameryce Łacińskiej), po pytania z serii „wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą”, w tym wypadku sprawa dotyczy ważności i wielkości Matki Bożej z Guadelupe nad Najświętszą Panienką."

**********
Review of the book "Aleja Tajemnic" (Avenue Of Mysteries) by John Irving on our site - link.
**********


Elle Driver, Riverside, Fractal Universe i Illusion... w Rudeboy'u

MuzykaJuż w od czwartku zaczynamy koncertową majówkę w Rudeboy’u ! W najbliższy czwartek wystąpi rosyjski Elle Driver , w piątek długo wyczekiwany Riverside , w sobotę francuski metalowy Fractal Universe, a we wtorek polski Illusion, który po raz pierwszy zagra w Bielsku-Białej.

**********
Potężna dawka rocka prosto z Rosji!!! The Roundtrip Tour 27.04.2017 w Rudeboy'u Elle Driver, de Libertas, Let Clowns Come! Elle Driver to rosyjski projekt, który łączy w sobie energię i melodię, mix angielskich tekstów i elektronicznych wstawek. Charyzmatyczni i utalentowani ludzie z szaloną energię! De LIBERTAS to rosyjski zespół grający muzykę alternatywną – ich główną ideą jest wolność, ta osobista, a także wolność ducha. Zespół Let Clowns Come powstał w 2006 roku. W tym czasie zespół napisał i nagrał około 20 piosenek. Bilety 20zł w przedsprzedazy i 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Elle Driver, Riverside, Fractal Universe and Illusion will play this week in Rudeboy Club.
**********


119 czytań

Relacja z koncertu zespołu Secret Session

MuzykaDokładnie dwa tygodnie i dwa dni temu w Bratysławie odbył się koncert wyjątkowej grupy - SECRET SESSION, której towarzyszył duet Clube De Esquiar. Obie grupy zagrały w bratysławskim klubie British Rock Stars w ramach drugiej części cyklu "Psychedelic Easter".

Ponieważ mieliśmy okazję być na tym koncercie, nie pozostało nam nic innego, jak podzielić się wrażeniami. A naprawdę warto było być, posłuchać i popatrzeć, bo to nie był tylko znakomity koncert, ale specyficzne, niezwykle intrygujące widowisko.

Mamy nadzieję, że zespół, który już znalazł spore uznanie na Słowacji, znajdzie je również w Polsce, bo w pełni na to zasługuje.

Naszą relację można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Chociaż minęły od tego koncertu już równe dwa tygodnie, wciąż nim żyję, wciąż nie mogę zapomnieć tej niesamowitej atmosfery, wciąż w uszach brzmią mi utwory, które w tak znakomity, niepowtarzalny sposób zagrał Secret Session. Takie koncerty udowadniają, że na żywo muzykę przeżywa się inaczej, przypominają, że żadna, najlepiej nawet nagrana płyta nie odda tej niesamowitej atmosfery, nie wzbudzi takich emocji."

**********
Our report from the Secret Session' concert in Bratislava.
**********


Wernisaż wystawy Jána Kudlički w Instytucie Słowackim - nasze wrażenia

WystawaWczoraj, 20.04.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac wybitnego słowackiego artysty Jána Kudlički.

Ponieważ mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, postanowiliśmy podzielić się naszymi wrażeniami. Krótką recenzję wystawy można przeczytać pod tym linkiem.

Wraz z tą recenzją uruchamiamy ponownie naszą galerię zdjęć. Mamy nadzieję, że te parę zdjęć urozmaici czytanie recenzji i zachęci do zobaczenia wystawy - link.

Fragment recenzji: "Osoba niewidoma musi poznać alfabet Braille’a, żeby móc czytać wydrukowane w nim książki. Żeby odczytać specyficzne obrazy Jána Kudlički trzeba poznać jego „alfabet”, odczytać te prace dokładnie tak, jak czytamy książkowy tekst. Nie należy skupiać się tylko na kształcie liter (aczkolwiek to też ma znaczenie), ale odczytać poprzez te litery treść, jaką autor chce nam przekazać. Jeśli pozwolimy sobie na taki zabieg, będziemy w stanie dojrzeć w tych minimalistycznych obrazach ukryte w nich krajobrazy, będziemy w stanie usłyszeć ukryte w nich melodie."

**********
Our report from the Exhibition "Transformacje" by Ján Kudlička.
**********


Lonker See i Palmer Eldritch zagrają w Krakowie

MuzykaW imieniu Southern Discomfort Booking Cracow zapraszamy w dniu 27.04.2017 do klubu Warsztat (Zabłocie 9a/9b) w Krakowie na koncert zespołów:

- LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia
- PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

Bilety: 30 zł (na bramce)
Start 20:00

**********
LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację.Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Lonker See and Palmer Eldritch will play in Warsztat Club in Kraków on 27.04.2017.
**********


103 czytań

Riverside... w Rudeboy'u

MuzykaDługo wyczekiwany koncert zespołu Riverside w ramach "Towards The Blue Horizon Tour 2017" już 28.04.2017 w Rudeboy'u!

Riverside - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Podczas "Towards The Blue Horizon Tour" zespół pojawi się w nowym składzie koncertowym. Ponadto zespół zaprezentuje masę kompozycji, które zagrają po raz pierwszy w swojej karierze.

Wejście od 19:15, start 20:15. Bilety: 60 zł w przedsprzedaży i 70 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na FB.

**********
Riverside will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała on 28.04.2017.
**********