Elle Driver, Riverside, Fractal Universe i Illusion... w Rudeboy'u

MuzykaJuż w od czwartku zaczynamy koncertową majówkę w Rudeboy’u ! W najbliższy czwartek wystąpi rosyjski Elle Driver , w piątek długo wyczekiwany Riverside , w sobotę francuski metalowy Fractal Universe, a we wtorek polski Illusion, który po raz pierwszy zagra w Bielsku-Białej.

**********
Potężna dawka rocka prosto z Rosji!!! The Roundtrip Tour 27.04.2017 w Rudeboy'u Elle Driver, de Libertas, Let Clowns Come! Elle Driver to rosyjski projekt, który łączy w sobie energię i melodię, mix angielskich tekstów i elektronicznych wstawek. Charyzmatyczni i utalentowani ludzie z szaloną energię! De LIBERTAS to rosyjski zespół grający muzykę alternatywną – ich główną ideą jest wolność, ta osobista, a także wolność ducha. Zespół Let Clowns Come powstał w 2006 roku. W tym czasie zespół napisał i nagrał około 20 piosenek. Bilety 20zł w przedsprzedazy i 25 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Elle Driver, Riverside, Fractal Universe and Illusion will play this week in Rudeboy Club.
**********


16 czytań

Relacja z koncertu zespołu Secret Session

MuzykaDokładnie dwa tygodnie i dwa dni temu w Bratysławie odbył się koncert wyjątkowej grupy - SECRET SESSION, której towarzyszył duet Clube De Esquiar. Obie grupy zagrały w bratysławskim klubie British Rock Stars w ramach drugiej części cyklu "Psychedelic Easter".

Ponieważ mieliśmy okazję być na tym koncercie, nie pozostało nam nic innego, jak podzielić się wrażeniami. A naprawdę warto było być, posłuchać i popatrzeć, bo to nie był tylko znakomity koncert, ale specyficzne, niezwykle intrygujące widowisko.

Mamy nadzieję, że zespół, który już znalazł spore uznanie na Słowacji, znajdzie je również w Polsce, bo w pełni na to zasługuje.

Naszą relację można przeczytać pod tym linkiem.

Fragment relacji: "Chociaż minęły od tego koncertu już równe dwa tygodnie, wciąż nim żyję, wciąż nie mogę zapomnieć tej niesamowitej atmosfery, wciąż w uszach brzmią mi utwory, które w tak znakomity, niepowtarzalny sposób zagrał Secret Session. Takie koncerty udowadniają, że na żywo muzykę przeżywa się inaczej, przypominają, że żadna, najlepiej nawet nagrana płyta nie odda tej niesamowitej atmosfery, nie wzbudzi takich emocji."

**********
Our report from the Secret Session' concert in Bratislava.
**********


Wernisaż wystawy Jána Kudlički w Instytucie Słowackim - nasze wrażenia

WystawaWczoraj, 20.04.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie odbył się wernisaż wystawy prac wybitnego słowackiego artysty Jána Kudlički.

Ponieważ mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, postanowiliśmy podzielić się naszymi wrażeniami. Krótką recenzję wystawy można przeczytać pod tym linkiem.

Wraz z tą recenzją uruchamiamy ponownie naszą galerię zdjęć. Mamy nadzieję, że te parę zdjęć urozmaici czytanie recenzji i zachęci do zobaczenia wystawy - link.

Fragment recenzji: "Osoba niewidoma musi poznać alfabet Braille’a, żeby móc czytać wydrukowane w nim książki. Żeby odczytać specyficzne obrazy Jána Kudlički trzeba poznać jego „alfabet”, odczytać te prace dokładnie tak, jak czytamy książkowy tekst. Nie należy skupiać się tylko na kształcie liter (aczkolwiek to też ma znaczenie), ale odczytać poprzez te litery treść, jaką autor chce nam przekazać. Jeśli pozwolimy sobie na taki zabieg, będziemy w stanie dojrzeć w tych minimalistycznych obrazach ukryte w nich krajobrazy, będziemy w stanie usłyszeć ukryte w nich melodie."

**********
Our report from the Exhibition "Transformacje" by Ján Kudlička.
**********


Lonker See i Palmer Eldritch zagrają w Krakowie

MuzykaW imieniu Southern Discomfort Booking Cracow zapraszamy w dniu 27.04.2017 do klubu Warsztat (Zabłocie 9a/9b) w Krakowie na koncert zespołów:

- LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia
- PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

Bilety: 30 zł (na bramce)
Start 20:00

**********
LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację.Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Lonker See and Palmer Eldritch will play in Warsztat Club in Kraków on 27.04.2017.
**********


21 czytań

Riverside... w Rudeboy'u

MuzykaDługo wyczekiwany koncert zespołu Riverside w ramach "Towards The Blue Horizon Tour 2017" już 28.04.2017 w Rudeboy'u!

Riverside - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Podczas "Towards The Blue Horizon Tour" zespół pojawi się w nowym składzie koncertowym. Ponadto zespół zaprezentuje masę kompozycji, które zagrają po raz pierwszy w swojej karierze.

Wejście od 19:15, start 20:15. Bilety: 60 zł w przedsprzedaży i 70 zł w dniu koncertu.

Wydarzenie na FB.

**********
Riverside will play in Rudeboy Club in Bielsko-Biała on 28.04.2017.
**********


Zapraszamy na wernisaż wystawy Jána Kudlički w Instytucie Słowackim

WystawaW imieniu Instytutu Słowackiego zapraszamy na dzisiejszy wernisaż wystawy Jána Kudlički, zatytułowanej "Transformacje", który odbędzie się w siedzibie Instytutu Słowackiego, przy ul. Krzywe Koło 12/14a o godzinie 17:30.

"Wystawa przedstawia wybór z twórczości autora z lat 2013-2016, skupiony wokół dwóch motywów: krajobrazu i Madonny. Pierwszy z tematów, którym autor zajmuje się programowo już od lat 70. XX wieku, składa się z kilku cyklów (Odbicie krajobrazu, Pejzażoprzestrzenie, Pejzażopartytury, Z mojego herbarza). W nich transformuje prawdziwy krajobraz, redukując go do formy minimalnej.
Madonna natomiast jest motywem, którego podstawą staje się przesunięcie sakralnej, ludowej tematyki do sfery profanum, wyrażonej na pomocą minimalistycznej kompozycji.
Dzieła Jána Kudlički (ojca znanego słowackiego scenografa Borisa Kudlički) powstają w wyniku łaczenia różnych technik - perforacji, ołówka, pastelu, akwareli - na płótnie i na papierze."

**********
Vernissage of the exhibition of Ján Kudlička in Slovak Institute today at 5:30 p.m.
**********


Jethro Tull zagra w grudniu w Krakowie i Bydgoszczy

MuzykaLegendarna formacja Jethro Tull wraz ze swoim liderem Ianem Andersonem wystąpi z niesamowitym show na dwóch koncertach w Polsce. Grupa która swoją działalność rozpoczęła w 1967 roku zagra w Krakowie (02.12.2017) i Bydgoszczy (03.12.2017).

Bilety trafią do sprzedaży w czwartek 20 kwietnia o godzinie 12.00 i będą dostępne za pośrednictwem portali www.ticketpro.pl na koncert krakowski oraz www.ticketpro.pl i www.eventim.pl na koncert bydgoski.

Przedsprzedaż w Krakowie będzie obejmowała pulę tylko 200 sztuk biletów w cenie 159 zł.

Wydarzenie na FB.

Organizatorem koncertów jest firma Cinematographer Productions.

**********
Jethro Tull will play in Kraków on 02.12.2017 and in Bydgoszcz on 03.12.2017.
**********


Kazik Staszewski zdradza szczegóły nowego albumu

MuzykaNowy album Kazika Staszewskiego powstanie we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma.

Płyta będzie zawierała szesnaście utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika.
Utwory na krążku będą miały różnorodny charakter – od nastrojowych ballad do mocnych tekstów politycznych.

Wydawnictwo zatytułowane będzie „Syn Staszka”, co nawiązuje do płyt Kultu „Tata Kazika” z 1993 roku i „Tata 2”, która ukazała się w 1996 roku.
Wiemy, że fani czekają na ten album i jesteśmy przekonani, że „ Syn Staszka” powtórzy sukcesy poprzednich wydawnictw. Tym razem za muzykę odpowiedzialny jest Kwartet ProForma, co nada piosenkom zupełnie nowego charakteru.

Płyta ukaże się 19 maja nakładem SP Records.

**********
Kazik & Kwartet ProForma will release a new album "Syn Staszka" by SP Records on 19.05.2017.
**********Jinjer, Chemia, Rap Spontan i Ozaena... w Rudeboy'u

MuzykaKolejna informacja z klubu Rudeboy:

Po świątecznym odpoczynku, spalamy wszystkie nadprogramowe kalorie podczas koncertów w Rudeboy’u! Zaczynamy już od wtorku z ukraińskim Jinjer. W piątek koncert zespołu Chemia z uczestnikiem „Idola” – Mariuszem Dybą - na wokalu. Sobota to 2. edycja Rap Spontan, a w niedzielę zapraszamy na włoski groove metal – Oazena!

Jinjer wraca do Polski! Pierwszy koncert zagrają w Rudeboy Club – 18.04.2017! Jinjer to ukraiński zespół łączący progresywny metalcore, groove metal z elementami funku, reggae i jazzu. Głównym elementem rozpoznawalnym Jijner jest bardzo silny wokal Tatiany Shamaiyuk. Szykuje się mocne uderzenie koncertowe! Bilety: 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB.

21.04.2017 w Rudeboy’u koncert zespołu Chemia oraz goście specjalni: Killing Silence i TRT! Chemia w 2017 roku otwiera nowy rozdział w swojej muzycznej historii. Z końcem roku 2016 do zespołu dołączyli dwaj nowi muzycy: wokalista Mariusz Dyba (finalista programu Idol) oraz gitarzysta Maciek Papalski. Koncertowa Chemia 2017 to nowa jakość, energetyczne i profesjonalne show składające się z utworów pochodzących z ostatnich płyt „The One Inside” i „Let Me” w nowej zaskakującej interpretacji, ale także kilka niespodzianek. Start: 18:30. Bilety; przedsprzedaż 35 zł, w dniu koncertu - 45 zł.
Wydarzenie na FB.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Jinjer, Chemia and Oazena will play this week in Rudeboy Club in Bielsko-Biała.
**********


25 czytań

Skład 37. Rawa Blues Festival w komplecie!

MuzykaKilkadziesiąt zgłoszeń, w tym również z USA, Wielkiej Brytanii, Czech, Izraela, Włoch, Białorusi i Szwecji, bardzo wysoki poziom wykonawców i trudny orzech do zgryzienia dla Rady Artystycznej, która 8 kwietnia spotkała się w Katowicach by wybrać zespoły, które zagrają na Dużej i Małej Scenie tegorocznego festiwalu Rawa Blues.

- Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali swoje materiały, zarówno w elektronicznej, jak i tradycyjnej formie. Cieszę się, że tylu ludzi gra bluesa i to w różnych odmianach – mówi Irek Dudek, dyrektor Rawy Blues.

Oprócz niego, w składzie Rady Artystycznej znaleźli się: Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski, Grzegorz Kapołka i Łukasz Kobiela. Do występu na Dużej Scenie katowickiego „Spodka" zostali zaproszeni: Grzegorz Kapołka Trio, Sobo Blues Band (Izrael), Wes Gałczyński & Power Train, duet Pola Chobot & Adam Baran oraz Two Timer.

Natomiast na Małą Scenę zaproszono: Forsal, Rockomotive, Tandeta Blues Band, Hold Blues, Blackberry Brothers. Adama Bartosia oraz Huberta Szczęsnego. Artyści, którzy zagrają na Małej Scenie mają jeszcze szansę, by „wskoczyć" na główną estradę „Spodka". Taka nagroda – jak co roku – czeka na laureata, którego wybierze jury złożone z przedstawicieli festiwalowej publiczności.

37. Rawa Blues Festival potrwa trzy dni. 28 września gratka dla wielbicieli gitarowych popisów – klinika prowadzona przez Sonny'ego Landretha, mistrza techniki slide. Dzień później, oprócz drugiego dnia warsztatów, koncert w sali NOSPR z udziałem Eden Brent oraz Irek Dudek Big Band. W sobotę blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku", a wśród zagranicznych gwiazd: Kris Barras Band, Tim Woodson & Heir Harmony, Sonny Landreth i Marcus King Band.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Rawa Blues 2017 - line-up completed.
**********


27 czytań

Spare Bricks Pink Floyd Tribute Band zagra w grudniu w Krakowie

MuzykaW imieniu Galicji Productions zapraszamy na koncert "PINK FLOYD w BLASKU KSIĘŻYCA" - SPARE BRICKS Pink Floyd Tribute Band, który odbędzie się 16.12.2017 w Kijów Centrum w Krakowie (al. Krasińskiego 34)

Otwarcie wejść: 18:30 Start: 20:00
Bilety: przedsprzedaż 90 zł, 80 zł, 70 zł, w dniu koncertu: 100 zł, 90 zł, 80 zł

Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na dwugodzinne muzyczne przedstawienie zaprasza grupa Spare Bricks, czołowy polski coverband tego zespołu. Usłyszymy m.in. "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", "Echoes" oraz prawie całą płytę "The Dark Side of the Moon". Czeka nas wspaniałe widowisko multimedialne, przygotowane na wzór niezapomnianych koncertów Pink Floyd. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła, lasery. Będą też oryginalne floydowskie wizualizacje i filmy.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Spare Bricks Pink Floyd Tribute Band will play in Kraków on 16.12.2017.
**********


27 czytań

Slot Art 2017: koncerty i warsztaty w pocysterskim klasztorze!

MuzykaTegoroczna edycja Slot Art Festival potrwa od 4 do 8 lipca. Jak co roku, w przepięknym i olbrzymim zespole klasztornym Opactwa Cystersów w Lubiążu na Dolnym Śląsku spotka się kilka tysięcy młodych (i nie tylko), twórczych osób.

Festiwal to miejsce spotkania fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, miłośników kuglarstwa, sportów ekstremalnych, wszelkich sztuk i rzemiosł oraz ludzi, którzy cel swojego życia upatrują w zaangażowaniu społecznym.

Program festiwalu to kolaż najróżniejszych elementów: prawie sto warsztatów artystycznych, sportowych i językowych, kilka scen grających rozmaitą muzykę, kino fabularne i dokumentalne, scena literacka, wykłady i spotkania z gośćmi specjalnymi. To właśnie dzięki tej różnorodności uczestnicy odkrywają nowe przestrzenie, poznają ludzi o zainteresowaniach całkowicie odmiennych, niż ich własne.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

**********
Slot Art Festival will take place in Lubiąż between 04-08.07.2017.
**********


56 czytań

Wykład o "Zastawie spiskim" w Instytucie Słowackim

Agencja Metal MundusW imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na wykład pana Petera Žarnovskiego, zatytułowany "Zastaw spiski (1412 - 1772) jako precedens prawa międzynarodowego".

Wykład odbędzie się dzisiaj, tj. 30.03.2017 r. w siedzibie Instytutu Słowackiego, ul. Krzywe Koło 12/14a w Warszawie o godzinie 17:30.

Zachęcamy do przyjścia miłośników Słowacji, historii, prawa.

"Na terenach pogranicznych często dochodzi do sytuacji, które powodują różnorakie skutki polityczne lub ekonomiczne. Do tej kategorii wydarzeń można zaliczyć Zastaw spiski (większość mieszkańców zastawionych 16 miast była pochodzenia słowackiego), który miał nie tylko ogromny wpływ na stosunki międzynarodowe między Królestwem Węgier a Polską, ale również kształtował dzieje polityczne i kulturalne tego regionu przez 360 lat. Można zatem spokojnie stwierdzić, że taki stan nie znajduje analogii w dziejach Europy i stanowi pewnego rodzaju precedens w ramach ówczesnego prawa międzynarodowego".

**********
Lecture about "Spis towns pledge" in Slovak Institute in Warsaw today at 5:30 p.m."
**********


Trzej muszkieterowie i Quo vadis - klasyki z Teatrem Montownia w kwietniu

TeatrDwa klasyki i to, co widzowie kochają najbardziej: nieoczekiwane zwroty akcji, barwne postaci i nieustannie zmieniający role aktorzy MONTOWNI.

Dumas i Sienkiewicz z przymrużeniem oka i nutką ironii. Zabawa w teatr, gra ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanych powieści.

Klasyka zostanie rozmontowana już niebawem:

1 i 2 kwietnia - TRZEJ MUSZKIETEROWIE, Teatr WARSawy
8 i 9 kwietnia - QUO VADIS, Teatr Powszechny

Więcej informacji o spektaklach w rozwinięciu newsa.

**********
"Trzej muszkieterowie" (The three musketeers) & "Quo Vadis" by Montownia in April in Teatr WARSawy & Teatr Powszechny.
**********


46 czytań

Renata Przemyk zaśpiewa piosenki Cohena w Krakowie!

MuzykaW imieniu firmy Galicja Productions zapraszamy na koncert "Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena", który odbędzie się 07.04.2017 w Kijów Centrum w Krakowie (al. Krasińskiego 34)

Otwarcie wejść: 18:30, start: 20:00
Bilety - przedsprzedaż 90 zł, 80 zł, 70 zł , w dniu koncertu: 100 zł, 90 zł, 80 zł

Zaczęło się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywa jego inne oblicze….

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
"Renata Przemyk sings Cohen's songs" on 07.04.2017 in Kraków.
**********


58 czytań

Octavia - "Plus Minus - Infinity"

MuzykaPrzedstawiamy premierowy singiel “Plus Minus Infnity” w wykonaniu Octavii. Utwór został nagrany, wyprodukowany i wydany przez brytyjskiego wydawcę Cosmo Entertainment. Zapowiada nowy album artystki, nad którym pracują muzycy znani ze współpracy m.in. z Amy Winehouse.

Do utworu powstał teledysk, który można obejrzeć pod tym linkiem.

W ubiegłym roku szerokim echem odbił się w mediach jej cover utworu „Writings on the Wall” z filmu z Jamesem Bondem „Spectre”. Do tej piosenki powstał niezwykły klip.

Do tej pory artystka kojarzona była ze środowiskiem jazzowym: polskim i brytyjskim, ale zdecydowała się pokazać tym razem z innej strony. Tworzy swój własny muzyczny styl łącząc w POPie słowiańską melodyjność z hip hopowym groovem i tanecznymi rytmami. Jej nowy utwór jest tego przykładem. Octavia nazywa ten styl FUTURE POP. Skąd takie określenie? „Muzyka pochłania mnie całkowicie. Robiłam w życiu wiele rzeczy, ale muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Ciągle szukam inspiracji. Moje utwory powstają w sposób częściowo tradycyjny, ale częściowo w sposób będący znakiem naszych czasów - wirtualnie, na łączach z ludźmi z kilku kontynentów. Starałam się wykorzystać tę wielowątkowość i różnorodność kultur środowiska, z którym pracuję. Słychać to w mojej muzyce.”

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
See the new video-clip by Octavia.
**********


62 czytań

Zobacz jak wygląda wieczór magii i muzyki!

MuzykaHarry Potter i Kamień Filozoficzny ™ - in Concert coraz bliżej - w kwietniu po raz pierwszy w Polsce!
Film promocyjny: link.

Machnięcie różdżką – a w przypadku mugoli – kliknięcie myszką, dzieli nas od przeżycia magicznego wieczoru z Harrym Potterem. Pierwsza część filmu zadebiutowała 15 lat temu – dziś wraca niczym Sami-Wiecie-Kto, w nowej odsłonie – film wyświetlany na wielkim ekranie z muzyką na żywo! Niezapomnianą ścieżkę dźwiękową autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej - Johna Williamsa, w całości wykona orkiestra symfoniczna Sinfonietta Cracovia!

07 kwietnia – Hala Torwar | WARSZAWA
09 kwietnia – ERGO Arena GDAŃSK/SOPOT
11 kwietnia – Hala Stulecia | WROCŁAW
12 kwietnia – TAURON Arena KRAKÓW

Więcej w rozwinięciu newsa.

**********
Harry Potter i Kamień Filozoficzny ™ - in Concert (Harry Potter and the Sorcerer's Stone in Concert) - four times in Poland.
**********


61 czytań

Zapraszamy na promocję książki w IS

LiteraturaW imieniu Instytutu Słowackiego w Warszawie zapraszamy na promocję publikacji "Bratysława - miasto na skrzyżowaniu kultur", która odbędzie się dzisiaj, 23.03.2017 w Instytucie Słowackim w Warszawie (ul. Krzywe Koło 12/14a).

Rozpoczęcie o godzinie 17:30.

"Wydana na początku tego roku publikacja stanowi zbiór materiałów prezentowanych podczas konferencji, która odbyła się w Instytucie Słowackim w październiku 2016 r. W opublikowanych 16 referatach słowaccy i polscy historycy, archiwiści, językoznawcy, literaturoznawcy i historycy sztuki skupili się przede wszystkim na językowej, etnicznej i kulturalnej różnorodności Bratysławy."

**********
Promotion of the book "Bratysława - miasto na skrzyżowaniu kultur" (Bratislava- the city on the culture's crossroad) in Slovak Institute in Warsaw today.
**********


Boogie prosto z Delty na Rawie Blues! Rusza sprzedaż biletów

MuzykaPora ogłosić pierwszą gwiazdę, która podczas 37. Rawa Blues Festival wystąpi na scenie katowickiego NOSPR-u. To znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards, porównywana do Bessie Smith, Diany Krall i Arethy Franklin, pochodząca z kolebki bluesa – Eden Brent.

Eden – nosząca przydomek „Little Boogaloo”, który nadał jej muzyczny mentor Boogaloo Ames - dorastała w muzycznej rodzinie w Greenville, leżącym w Delcie Mississippi. Pierwszych nut nauczył ją dziadek, kiedy miała zaledwie trzy latka. - Zawsze uwielbiałam grać na fortepianie, ale szczerze nienawidziłam czytania nut oraz ćwiczeń. Wszystko zmieniło się, kiedy zaczęłam przygodę z jazzem i bluesem – wspomina artystka.

Ruszyła już sprzedaż biletów na 37 Rawa Blues Festival. Są one dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketpro oraz na stronie www.rawablues.com

Więcej informacji w rozwinięciu newsa.

**********
Eden Brent will sing at the 37th Rawa Blues Festival!
**********


72 czytań

Rotting Christ, Holyguns i Secret Sphere... w Rudeboy'u

MuzykaPierwszy dzień wiosny już niebawem, a tymczasem w Rudeboy’u ostatnie „zimowe” koncerty! W piątek długo wyczekiwany koncert Rotting Christ, sobota to Holyguns, w niedzielę natomiast wystąpią Secret Sphere, DGM oraz Trick or Treat.

Jedyny koncert w Polsce – ROTTING CHRISTw Rudeboy’u już 17.03.2017! Trasa koncertowa Bloodsheed Rituals World Tour 2016, promująca ich ostatni album, zakończyła się w grudniu jednak zespół postanowił odwiedzić kilka dodatkowych miejsc w Europie, które są dla nich szczególnie ważne. Wśród tych miejsc - Rudeboy Club, w którym wystąpili już dwukrotnie i pozytywnie wspominają nasza gościnność i publiczność. Supporty: Outre oraz Proch. Bilety: w przedsprzedaży: 66,60 zł, w dniu koncertu : 77,70 zł.
Wydarzenie na FB

18.03.2017 r. - koncert premierowy zespołu HOLYGUNS, poprzedzający pierwsze wydawnictwo zespołu pt.: Blizny. Poza zespołem Holyguns wystąpi zaprzyjaźniony zespół GRAVITY OFF oraz ASLAN. Start: 19:00. Bilety: w przedsprzedaży 10 zł, w dniu koncertu 15 zł.
Wydarzenie na FB

Nie lada gratka dla miłośników progresywnego power metalu: włoskie zespoły SECRET SPHERE, DGM oraz TRICK OR TREAT ogłosiły wspólną trasę Triumvirate Tour! W Rudeboy’u pojawią się już 19.03.2017. Secret Sphere tworzy swoją własną markę Symphonic Power Metalu: chwytliwe refreny, majestatyczne ustalenia, wielu wpływów muzycznych (od hard rocka do metalu progresywnego) są głównymi składnikami ich muzycznej receptury. DGM zrobił kolejny znaczący krok wydając w 2016 roku album "The Passage". Trick or Treat to włoski zespół power metalowy założony jako hołd zespołu Helloween. Bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.
Wydarzenie na FB

**********
Rotting Christ, Holyguns, Secret Sphere, DGM and Trick or Treat will play in Rudeboy Club this weekend.
**********