Nawigacja

SAYES - MarzycielSAYES - Marzyciel (2016 Fonografika)

01. Marzyciel
02. Zwykły dzień
03. Wymyślę cię
04. Wszystko, czego chcę
05. Od nowa
06. Dla mnie jesteś wszystkim
07. Oceany
08. Kochanka
09. Prosto w twarz
10. Nie chcę tego
11. Zasłaniam twarz


Skład:
Kamil Juszczyk (wokal)
Mateusz Juszczyk (perkusja)
Grzegorz Sipiora (gitara basowa)
Krzysztof Potok (gitara)


Muzycy z tarnowskiej grupy Sayes na polskiej scenie muzycznej istnieją od kilku lat. Wystąpili między innymi w programie "Must be the music - tylko muzyka" w 5 edycji, gdzie zespół zebrał bardzo pochlebne opinie.

Na płycie "Marzyciel" teksty śpiewają po polsku. Grają indie rocka. Album jest wypełniony melancholią porównywalną do twórczości Myslovitz z pierwszej i drugiej płyty. Właściwie skojarzenia z Arturem Rojkiem są nieuniknione. W aranżacjach utworów słychać także inspiracje czerpane od największych przedstawicieli tego gatunku na wyspach - Placebo, ale także elementy elektroniki i eksperymentalnego alternatywnego rocka w stylu Foals.

Nieco senny nastrój to zasługa łagodnych nagrań. Jednak od czasu do czasu mocniejszy riff lub akord na przesterowanej gitarze pozytywnie nas pobudzi. Ten krążek można określić jako opowieść o miłości, jej blaskach i cieniach.

Sayes wstrzelili się w mało zagospodarowaną niszę (swoją drogą, doskonałe posunięcie marketingowe) i trzymajmy kciuki, żeby wyrośli na czołowych reprezentantów tego gatunku. Zdecydowanie polecam i zachęcam do kupna płyty.


Alek
287 czytań