Nawigacja

NEW MESSAGE - Przestrzennie (2016 MJM)

01. Zegar
02. Bo o tobie
03. Kobieta jak ty
04. Tworzymy ten świat
05. Miałeś być silny
06. Za serce twoje
07. Ameryka
08. Tam i z powrotem
09. Gdy byłaś na chwilę
10. PrzestrzennieSkład:
Przemek Szczotko"Szczota" (wokal, gitara akustyczna)
Stasiu Zimniewicz "Zimny" (instrumenty perkusyjne, wokal)
Stasiu Żaczek (gitara elektryczna, wokal)
Bartek Wilk (perkusja)
Albert Bezdziczek (instrumenty klawiszowe)
Adam Nowacki (gitara basowa)
Hubert Kozera (bas)
Witek Jąkalski (gitara slide)„Przestrzennie” to debiutancki krążek zespołu New Message, który ukazał się 23 września bieżącego roku. Zielonogórska grupa powstała z początkiem 2013 roku z inicjatywy Piotra Szczotko. Wokalista swoim żywym, a zarazem tajemniczym i czarującym głosem opowiada nam na płycie spójną historię. Jest ona zawarta w dziesięciu melancholijnych utworach, które zmuszają słuchacza zarówno poprzez teksty, jak i muzykę do głębokich refleksji. Zespół zabiera nas w trwająca nieco ponad 38 minut podróż wypełnioną głównie muzyką pop.

Podróż, ponieważ kawałek „Zegar” otwierający płytę już od pierwszych słów skojarzył mi się z utworem z ostatniej płyty francuskiego duetu Daft Punk – „Contact”, w którego wstępie słyszymy dialog uczestników misji NASA realizowanej przez statek Appollo 17. Płytę NM również otwiera wykreowany z kokpitu samolotu dialog, zapraszający nas do odbycia przyjemnej podróży z pierwszym krążkiem zespołu. Tak, jak obiecywał nam pilot, podróż przez kolejne utwory jest przyjemna i ciekawa.

Otrzymując płytę do recenzji podchodziłam do niej nieco sceptycznie, ale już po usłyszeniu pierwszych dźwięków przyciągnęła ona moją uwagę. Niektóre z utworów na płycie pośród gitarowych brzmień zawierają również interesujące, folkowe nawiązania do world music. Zapewne zostały one wprowadzone przez pozostałą część zespołu, zafascynowaną tym typem muzyki.

Pierwszy krążek grupy z całą pewnością warto zabrać w trasę, na dalsze i bliższe wyprawy, które możemy odbyć w te chłodne jesienno-zimowe wieczory w marzeniach, siedząc w domowym fotelu, lub też rzeczywiście przemieszczając się gdzieś poza domem.

Zespół nakręcił dwa klipy, pierwszy do promującego krążek kawałka „Kobieta jak ty” oraz „Tam i z powrotem”.

Rudek

554 czytań